Coraz więcej Polaków pokochało jogging, co możemy zaobserwować na każdym kroku. Dlaczego wybierają bieg zamiast telewizora? Dla zdrowia, chwili odprężenia, udowodnienia sobie i innym, że sprostają… Argumentów jest tyle, ilu ludzi przemierzających truchtem parki.

Dodatkowo to tani sport, gdyż aby uprawiać jogging niepotrzebne są nam długie szkolenia czy specjalistyczne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, ”oddychające” koszulki sportowe i… wyruszamy przed siebie.

jogging

Autor: William Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Idealnie jest kiedy koszulka zapewnia dobrą wentylację, a płaskie szwy pomagają uniknąć nieprzyjemnych otarć czy podrażnień. Zwróćmy również uwagę na elementy odblaskowe znajdujące się zwykle przy kołnierzyku oraz kontrastowe wstawki, które poprawiają naszą widoczność.Pamiętajmy, trening wczesną porą lub wieczorem w zimniejszy dzień wymaga założenia koszulki do biegania z długim rękawem. Jeśli chcesz wiedzieć więcej odnośnie tego tematu, sprawdź szczegóły.

steppery:

Źródło: Sport-shop.pl

Czasem spotykamy się z opiniami, iż jogging to jedyny sport, który tak świetnie działałby na naszą psychikę. Amatorzy tego sportu mawiają, że jeśli biegniesz wolno 21 kilometrów i w tym czasie nie udało ci się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny.

Podoba Ci się nasz temat? Wejdź więc do następnego posta i sprawdź jakie merytoryczne źródło (https://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe.html) stało się naszą zachętą. Przyjemnej lektury!

Bieganie to głównie dbałość o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i zadowolonymi z życia, to dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. W sytuacji gdy nie jesteśmy gotowi by rozpocząć przygodę z bieganiem, wybierzmy Nord Walking. Dobrze jest jednak wcześniej zaopatrzyć się w kijki i sportowe buty. Mile widziany jest również krokomierz (więcej info na tej stronie: ), który posiadający funkcję mierzenia kroków w czasie przebytej trasy, ilość spalanych kalorii, i pomiar trasy jaką mamy za sobą, usprawni nasze działania. sport (Kursy trenerskie Białystok)

Podstawowa zasada NW? Zdrowie samo nie przyjdzie – musisz je sobie wychodzić, toteż warto pójść przed siebie.Gdy za oknem plucha, a nas rozpiera energia, możemy pokusić się o zakup steppera. To dobre posunięcie jeżeli chcemy zrzucić parę kilogramów, a jednocześnie usprawnić wydolność organizmu. Steppery pozwalają nam wykonywać ćwiczenia aerobowe praktycznie w każdym miejscu, dodatkowo zajmując mało miejsca (np. pod łóżkiem).Wiedzmy, że każda forma ruchu przynosi dobre efekty. Zdecydujmy się na taką, która da nam najwięcej radości.