Zajęcia z integracji sensorycznej to terapia, której celem jest – zgodnie z nazwą – łączenie ludzkich zmysłów. Podczas takich zajęć terapeuci starają się dostarczyć grupie różnych bodźców w taki sposób, aby mózg miał możliwość je zarejestrować, posegregować, a w końcu zintegrować poszczególne doznania zmysłowe w pełne funkcje.

Zastosowanie takiej terapii jest dosyć szerokie. Jest ona zalecana w przypadku zaburzeń, takich jak zespół Aspergera, autyzm czy porażenie mózgowe. Ale nie tylko. Integrację sensoryczną wprowadza się też do pracy ze zdrowymi dziećmi, które próbują sobie poradzić się z mniej skomplikowanymi problemami. Tak naprawdę, większość dzieci w wieku przedszkolnym dopiero uczy się odpowiedniego integrowania zmysłów. Dlatego w różnych przedszkolach fragmenty takiej terapii są włączane do normalnego programu zajęć. Nierzadko można jednak spotkać się też z dodatkową ofertą zajęć z integracji sensorycznej. Na integrację sensoryczną chodzą wówczas tylko te dzieci, które zostaną zapisane na nią przez swoich rodziców. Rehabilitacja (zobacz więcej na ten temat tutaj) w dużych miejscowościach – Rehabilitacja dzieci – Poznań Warto zauważyć, że mieszkańcy dużych miast mają w tym wypadku ułatwione zadanie. W sieci internetowej zapewne łatwiej odnaleźć hasło , takie jak: integracja sensoryczna czy rehabilitacja (Reha Expert Mobilny Gabinet Fizjoterapii Domowej) dzieci w Poznaniu niż w jakiejś małej miejscowości. Tego typu zajęcia można jednak zorganizować również na wsi. Integracja sensoryczna w Poznaniu faktycznie będzie reklamować się częściej i w tak dużym mieście mamy możliwość, by bez problemu zapisać swoje dziecko na już przygotowane przez kogoś zajęcia.

psycholog

Źródło: flickr.com

Jeżeli jednak żyjemy poza miastem i chcemy, aby taka terapia odbywała się w okolicy naszego domu, to warto o to zawalczyć.
Można także sprawdzić co oferuje psycholog dzięcy na Poznań.
Nieraz wystarczy wykazać trochę inicjatywy, aby przekonać innych ludzi do jakiegoś pomysłu. Dobrze zwrócić się w tej kwestii do pozostałych rodziców, ale też do sołtysa, wójta albo do znajdującego się w naszym regionie biura poselskiego. Taka terapia może bowiem stanowić rozwiązanie na różne kłopoty: znauką, ze skupieniem się, z nadmierną ruchliwością, z apatią, zaburzeniami równowagi lub z nadwrażliwością na niektóre bodźce, takie jak| np. hałas lub dotyk.
Szukaj więcej – przydatna strona