Survival to świetny pomysł na spędzanie czasu wolnego od pracy i idealna alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na taki wypad? Na pewno niezastąpiona może okazać się tak zwana karta przeżycia! Jej wymiary są nieznaczne, równocześnie karta przeżycia posiada wszystkie niezbędne funkcje do zajmowania się survivalem.

Survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty survivalowej zaliczamy: otwieracz do puszek, otwieracz do kapsli, klucze do śrubek w (zazwyczaj w czterech lub pięciu rozmiarach), śrubokręt, ostrze do przecinania twardych przedmiotów, przyrząd pozwalający określić miejsce w jakim się znajdujemy. Małych rozmiarów karta survivalowa zwana też kartką multitool (karta surviwalowa dla pasjonatów), nadaje się do noszenia w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie groźnych sytuacji.

Narzędzie zapewnia stuprocentowe wykorzystanie powierzchni płytki, co na pewno jest sporym autem dla osób, które cenią sobie komfort oraz wielofunkcyjność zastosowania. Karty survivalowe posiadają zazwyczaj otwór do zamocowania smyczy lub kółka z kluczykami. Aby jeszcze bardziej ułatwić noszenie karty, niekiedy producenci zapewniają w komplecie pokrowiec, dzięki któremu jej przechowywanie jest znacznie wygodniejsze.

W większości taki przedmiot przydaję się do obierania owoców i otwierania napojów, ale dla zaawansowanych survivalowców, funkcja nożyka do przecinania lin, piła i skrobaczka w jednym – to już konieczność! W dodatku karta przeżycia przydaje się nie tylko w czasie ekstremalnych wypadów. Przecież nigdy nie wiemy co nas w życiu spotka! Jeśli lubimy czuć się bezpiecznie, warto nosić taki przedmiot na różnego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach harcerskich lub wozić kartę w samochodzie.

Karta survivalowa ma rozmiary karty kredytowej, więc w żaden sposób nie będzie nam przeszkadzać, za to pomoże w naprawdę rozmaitych sytuacjach, mniej lub bardziej groźnych – gdy zwyczajnie na imprezie zapodzieje się otwieracz do piwa, albo będziemy świadkami wypadku drogowego i będziemy musieli przeciąć kawałek ubrania, by zatamować krwawienie.

Poza tym karty przeżycia nie są wcale drogie, więc możemy mieć kilka egzemplarzy, by jedną kartę zawsze mieć w aucie a drugą nosić w kieszeni. Gdzie można znaleźć taki gadżet? Chociażby w wielu sklepach militarnych, ale również bez problemu można zamówić ją online.