Jeszcze, gdy pokolenie , które urodziło się w latach 80 myślało o klockach, to miało na myśli wielkie klocki, a nie klocki lego. Choć bywało, że jakieś dzieci posiadały takie klocki, nie ma, co się oszukiwać był to szczyt marzeń wielu dzieci. Obecnie firma ta wypuściła tak wiele różnego typu zestawów, że ciężko się w nich połapać osobom, które niezbyt są zainteresowane, bo Ci, którzy na bieżąco śledzą losy klocków lego dobrze wiedzą, jakie komplety są wypuszczane na rynek.

Klocki lego

Autor: pinguino k
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio wielką popularnością cieszą się zestawy Lego Ninjago. Chociaż klocki niedużo posiadają wspólnego ze znanymi nam z bajek żółwiami Ninja to i tak wiążą się z walką. Oczywiście jest pełna historia Lego Ninjago, która daje możliwość dzieciom pojąć, kto jest zły, a kto dobry, komu powinno się pomóc i jak to zrobić.

Jeżeli masz ochotę poczytać więcej na ten temat, kliknij na odnośnik do źródła (varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/) – informacje tu zawarte są bardzo fascynujące.

A wszystko to dzięki zestawowi klocków.

Choć może brzmieć to niemożliwie, to Klocki Lego rzeczywiście są w stanie pokazać, co tak naprawdę jest w życiu istotne. Kształtują cierpliwości i zdolności sensownego myślenia, to świetna zabawka nie jedynie dla mniejszych, ale i dla większych dzieci. A oczywiście, jeżeli rodzice również są fanami lego to są zestawy o odpowiednim poziomie trudności, które okażą się świetną rozrywką dla dorosłych.

W tym tekście odnajdziesz ciekawe informacje, lecz odszukaj ponadto (https://www.collegium-novum.pl/) inne artykuły na ten temat. Na pewno będą ciekawe.

Świetna zabawka dla dziecka

Wiele osób twierdzi, że dziś dzieciaki siedzą jedynie przed laptopami, nie da się nawet z nimi pogadać, bo jak nie laptop, to smartfon im w głowie. Jednak zamiast ciągle jedynie krzyczeć, że dzieci nie mają żadnych pasji, może powinniśmy, jako rodzic pomyśleć, co moglibyśmy zrobić, by zachęcić nasze dziecko do odejścia sprzed TV, czy komputer? Świetnym rozwiązaniem będzie danie dziecku zestawu klocków, takie zestawy Lego Ninjago na sto procent zaskoczą każde dziecko.

Dzięki temu dziecko zacznie bawić się klockami i spędzi czas o wiele bardziej kreatywnie niż gapiąc się w telewizor. Musimy jedynie zaszczepić w dziecku miłość do czegoś innego. Oczywiście wszyscy wiemy, że dzieci kopiują to, co robią rodzice i robią to, co jest proste, ale tylko do chwili, gdy nie pokaże się im, że można spędzać czas w ciekawszy sposób. A czemu akurat klocki lego miałyby być idealnym rozwiązaniem? Przez wiele już lat klocki lego są popularne młodszym i starszym osobom, więc na sto procent okażą się dobrą opcją i dla naszych dzieci, warto spróbować, bo te klocki rzeczywiście są wciągające.