Każdy wędkarz, wybierając się na wędkowanie, marzy o obfitej rybie, którą można się pochwalić familii, a szczególnie kolegom. Legendy o fenomenalnych okazach są przekazywane z wielką satysfakcją. Zazwyczaj rozmiar złowionej ryby pokazuje się dłońmi. Co aczkolwiek wtedy, jeżeli pragniemy mieć pojęcie, jaką masę miała nasza ofiara?

zobacz tu

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś wielce lubiane są wagi mechaniczne.

Jeżeli czytasz ten tekst to oznacza, że wątek Cię bardzo zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony producent przewodów, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Nie trzeba do nich bateryjki, więc skutkiem tego nie powinno się niepokoić o ich naładowanie. Są proste w obsłudze, a do tego mnóstwo z nich posiada odwijaną miarkę o rozciągłości jednego metra. Pozwala nam to na bezzwłoczne zmierzenie złowionej ryby. W sprzedaży są tego typu wagi, jakie demonstrują nam balast zdobyczy do dwudziestu lub czterdziestu kilogramów. Warto zastanowić się na jakie wypady będziemy jeździć, aby nie okazało się, iż skala nie obejmie masy ryby. Waga wędkarska nie jest duża, zajmuje malutko miejsca, można ją dźwigać w większej kieszeni bluzy – kieszonkowa waga. Tego typu wagi znajdują także zastosowanie w domu czy ogrodzie, więc są uniwersalne. Jeśli chodzi o drugi gatunek, jakimi są sprzęty elektroniczne do mierzenia masy, oferują również metrowe miarki. Pewne posiadają profilowane zaczepy dostrojone do dłoni, aby swobodniej można było zważyć złowione ofiary. Przy nabyciu należałoby zwrócić atencję, czy wyświetlacz jest podświetlany. Pozwoli to na używanie wagi podczas połowów w nocy i przy słabej widoczności, bez wymagania użycia latarki. Blask z reguły gaśnie automatycznie po 10 sekundach, co zaoszczędza baterię. Ich skala to w większości wypadków do dwudziestu pięciu kilogramów, jednak są również modele, którymi zważymy rybę czterdziesto-kilogramową. Ich plusem jest funkcja tarowania i przechowywania wyników. Dzięki temu można bohatersko w każdym miejscu po jakimś czasie pochwalić się prywatnym uzyskiem. Niekiedy pomocną funkcją jest także zamiana jednostek. Nie raz bowiem zdarzają się wycieczki za granicę na ryby i zagraniczniacy chcąc admirować okaz nie będą czasami mogli dowiedzieć się w detalach ile on waży.

wędkarstwo

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie każdy człowiek wie, iż najistotniejszym przyrządem podczas podróży na ryby jest wędka. Bez niej nic nie zdziałamy, chyba, iż planujemy łapać rękami czy też za usługą sieci. Pragnąc jednak pochwalić się swoim okazem, a także samemu detalicznie wiedzieć, jaki rezultat uzyskaliśmy, wskazane jest aby zainwestować w przyrząd, jakim jest waga wędkarska. Przyzwoli ona nam na zarejestrowanie wyników i także czasem przyda się w domostwie.