Pasożyty zewnętrzne, takie jak na przykład kleszcze na ogół następują na przełomach kwietnia, maja oraz czerwca, bo właśnie w tych miesiącach wolno zaobserwować ich największą działalność. Ukąszenie kleszcza może spowodować, iż nasze zwierzę zachoruje na Babeszjozę, dlatego niewątpliwie takiego kleszcza należy jak najszybciej się pozbyć. Niemniej jednak jeszcze lepszym wyjściem jest wdrożenie działań profilaktycznych, a więc sprawnych i równocześnie bezpiecznych preparatów na kleszcze u zwierząt.

Bez względu na to czy masz kota albo psa (zobacz ofertę na sklep dla psów) bezsprzecznie zależy Ci na tym, żeby Twoje zwierzę było zawsze zdrowe oraz pomyślne. Kleszczy nie wolno bagatelizować, bo choroba, którą może wywołać ugryzienie jest dosyć skomplikowana do wyleczenia, natomiast nieleczona zdoła doprowadzić do śmierci zwierzęcia.

Omawiany materiał jest dla Ciebie wciągający? Z pewnością zainteresuje Cię też nowa publikacja, która posiada zbliżone tematycznie kwestie.

Dzisiaj wolno zaobserwować coraz większą intensywność kleszczy, a co za tym idzie większą liczbę zachorowań u zwierząt, nie jedynie u tych, jakie są wyprowadzane na dłuższy spacer w lesie, ale również u tych, jakie korzystają z osiedlowych trawników – rynku – w klinikach weterynaryjnych bądź także w sklepach zoologicznych – zdołamy znaleźć różne preparaty na kleszcze u zwięrząt. Najogromniejszą skuteczność orzeknięto w obrożach i także w kroplach na kark. Preparaty te mają własności, które odstręczają kleszcze i powodują, iż nie musisz więcej troskać się o Twojego pupila. Preparaty te są nie tylko wydajne, ale również bezpieczne, wskutek tego nie musisz obawiać się, iż u Twojego zwierzaka wystąpią jakiekolwiek poważne wyniki uboczne.

Pomimo wysokiej skuteczności przystępnych na rynku preparatów na kleszcze po każdym spacerze powinno się precyzyjnie obejrzeć zwierzę i sprawdzić czy przypadkowo nie ma ono jakiegoś kleszcza.

Pomnijmy o tym, że środki przeciwko kleszczom dla zwierząt również mają swój okres ważności, wskutek tego po dłuższym użytkowaniu zdołają one tracić swoje właściwości. W takiej sytuacji trzeba nabyć dodatkowe preparaty przeciw kleszczom.