Rynek gier jest nader dynamiczną specjalnością. Corocznie przybywa tu cała masa tytułów. Ludzie ciągle je pozyskują, gdyż w naszych trudnych czasach gry są odskocznią od trudów codzienności. Zarówno gry planszowe, jak i komputerowe cieszą się potężną popularnością. Jedni wolą wirtualny świat, drudzy realne spotkanie z bliższymi. Które gry są lepsze: planszowe czy wirtualne?

konferencja na temat gier

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek gier komputerowych rozwija się współcześnie w dość szybkim tempie (tu możesz się o tym przekonać: ). Dlaczego tak się dzieje? Wpływa na to bez wątpienia rozwój informatyki, która daje możliwość wcielenie się w podziwianego przykładowo piłkarza i rozegranie wymarzonego meczu. Dla większości internautów rozgrywka w europejskich rozgrywkach klubowych jest niemożliwa. Ale dzięki grom komputerowym można poczuć namiastkę tego pięknego wydarzenia. Gry pomagają wczuć się w losy tych piłkarzy i doświadczyć rywalizacji na obiektach Europy czy świata.

Wysoka realistyczność tych gier sprawia, że odczuwa się całkowity komfort gry i emocji z nią związanych. Podobnie jest także z innymi rodzajami gier. Gry strategiczne są na niesłychanie wysokim pułapie (tu przykłady: popularne gry na konsolę). Potrafią w jednej chwili przedostać internautę w dowolne miejsce świata. Zaletą gier wirtualnych może być to, że można w nie grać nie wychodząc z domu za pośrednictwem Internetu. Jednakżewystępują tendencje do pokazywania przemocy, co może nie odpowiadać niektórym ojcom.

Może powinno się wobec tego spróbować poznania świata gier planszowych. Współczesne planszówki są zrobione z wysokiej jakości materiałów. Precyzja wykonania i wysoki komfort gry powodują, że partie rozgrywa się niesłychanie przyjemnie. Gry planszowe mają również pewną cechę, której nie posiadają gry wirtualne. Mianowicie sprawiają, że w grze uczestniczyć może cała rodzina przy jednym stole. A to bardzo mocno wpływa na budowanie silnych relacji z najbliższymi. Szczególnie jest to ważne w czasie, gdy brakuje nam czasu na spotkanie przy wspólnym stole. I to czyni gry planszowe godnymi polecenia. Oczywiście wybór między grami planszowymi a komputerowymi to rzecz gustu. Ale dla uściślenia relacji międzyosobowych gry planszowe są lepsze.