Są bardzo odmienne rodzaje masażu. Chociażby najbardziej popularny masaż relaksujący, masaż terapeutyczny, wiele typów masażu mięśni jakim poddają się ludzie uprawiający sport… Wymieniać można by długo. Skupmy się jednakże na tym ostatnim typie. Masaże, którym poddają się osoby uprawiające sport nie są specjalnie przyjemne. Doskonałym przykładem są tutaj biegacze na długich dystansach. Rozpoczyna się właśnie okres jesiennych startów, w naszym kraju jesienią są trzy maratony – we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu, a trening do startu trwa dobrych parę miesięcy.

Biegacze nie tylko trenują. Samo bieganie i odliczanie kilometrów nie stanowi klucza do sukcesu. Bardzo istotne jest także odżywianie. Właściwie skonstruowana dieta, dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych mikroelementów, przyjmowanie odpowiednich suplementów i właściwe modyfikacje diety przed startem – to wszystko jest znaczące. Podobnie właściwe traktowanie mięśni. Niestety, biegaczom nie wystarczy mata masująca mimo wszystkich jej zalet. Do właściwego zrobienia masażu konieczny jest dobry fizjoterapeuta, który znajdzie wszystkie przykurcze mięśni i ścięgien i będzie potrafił im zaradzić przy pomocy odpowiedniego nacisku. Nie jest to przyjemne. Masaże tego rodzaju są raczej nieprzyjemne, lecz niezwykle skuteczne i bardzo pomocne. Biegacze długodystansowi poddają swoje ciało wielkiej próbie przy każdym starcie, zatem muszą właściwie je traktować i pozwalać na relaks w każdej wolnej od trenowania chwili. Zobacz pełną ofertę: .

masaż

Źródło: http://prezentokracja.pl/

Mnóstwo sportowców ma w domu swój osobisty masażer do używania na co dzień i rozluźniania mięśni po treningach. Zwykle kilka razy na tydzień wybierają się do dobrze wyposażonego gabinetu terapeuty, który zajmuje się profesjonalnie doprowadzeniem mięśni do dobrego stanu. W gabinetach osób zajmujących się osobami uprawiającymi sport znajdziemy nie tylko stoły do masażu. Więcej ciekawych produktów: jakie buty do pływania.

Standardowym wyposażeniem są bieżnie, stopnie, różnego rodzaju ekspandery i inne tego rodzaju rzeczy pozwalające specjaliście na skontrolowanie stanu biegacza. Najczęściej, żeby sprawdzić dlaczego boli mięsień trzeba zwyczajnie postawić człowieka na bieżni i zobaczyć czy może z jakiegoś powodu któreś ścięgno się nie przykurczyło. Fizjoterapeuci opiekujący się sportowcami mają dobrze wyposażone gabinety i wielką wiedzę i doświadczenie. W dużej mierze z ich pomocą biegacze długodystansowi odnoszą sukcesy.