Dzień Dziecka lada moment. Czas na utęsknione prezenty. Cóż, daje się zauważyć, że wiedza na temat tego, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha cały czas jest niezadowalająca. Spora liczba rodziców nie bierze pod uwagę wrodzonej ciekawości dzieci, aby przekazać im w określonym czasie przygotowanie do otaczającego ich świata.

zabawki muzyczne

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Spora część z nich wybierając zabawki sugeruje się reklamami i nie zastanawia się nad konsekwencjami takiego podejścia. A przecież maluchy już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Z tego względu dobierając zabawki dla swoich maluszków uwzględnijmy, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości. Dziecko spędzające długie godziny przed telewizorem czy laptopem nie będzie miało zapału na uczestnictwo i wykazanie się w dorosłym świecie.

Nie wszyscy z nas wiedzą, iż Mozart skomponował swój pierwszy utwór już w wieku 5 lat! Może i nasze dziecko posiada talent, który póki co jest uśpiony wśród jeszcze obcych mu dźwięków? Poza tym nawet jeżeli nie osiągnie światowej sławy, zabawki muzyczne i instrumenty otworzą przed nim nowe wrota do dziecięcej wyobraźni – więcej informacji. Zachęcamy więc Państwa by zwrócili uwagę na zabawki kreatywne, rozsądnie dobrane do wieku dziecka.

Mogą to być masy plastyczne, zestawy koralików, http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_firmowe oraz oczywiście

zabawki

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

królowie wśród zabawek: klocki. Układanie klocków, stawianie wszelkiego rodzaju budowli na pewno sprawi dzieciom wiele zadowolenia. Jednak pamiętajmy, że to nie jedyna dobra cecha klocków. Umożliwiają bowiem maluchowi rozwinięcie wielu umiejętności. Rewelacyjnie rozwijają zdolności manualne dziecka i uczą zapamiętywać figury geometryczne, ćwiczą koncentrację i precyzję.

Fascynacja popularnymi, niewielkimi, plastikowymi klockami czasami nie mija wraz z wiekiem, tym samym bogata kolekcja może służyć naszej pociesze przez długi czas. Zafundujmy zatem swojemu dziecku zabawkę, której ciekawy wygląd oraz unikalność pobudzą jego wyobraźnię i zapewniają dobre nastawienie na resztę dnia.