Hydrografiką nazywamy procedurę naniesienia obrazu na różnego typu powierzchnie. Może to być plastik, wyroby ceramiczne, drzewo, bądź szkło. Dzięki owej metodzie można przekazać obraz na obszary płaskie, także te o nietypowym kształcie.

Sam przebieg nie jest zwykłym zanurzaniem elementu w wodzie, potrzebuje wiedzy i doświadczenia. Naniesiony na nawierzchnię druk (tanio folia do druku cyfrowego-> rokad.pl/pl/c/Folie-do-zadruku/42) wodny jest pokrywany lakierem, dzięki czemu warstwa jest wyjątkowo odporna na wysoką temperaturę i okoliczności atmosferyczne. Hydrografika, to współczesna technika nanoszenia deseni na elementy trójwymiarowe przy wykorzystaniu wody. Na jej nawierzchni umieszcza się wzór a potem zanurza część po czym zachodzi trwałe połączenie grafiki z obiektem. Moduły utworzone tą metodą zachowują cechy lakieru samochodowego, co czyni je odpornymi na zarysowania.

Hydrografika to nowoczesna metoda zdobienia do uzyskiwania której potrzebne są należyte narzędzia. Wanna do hydrografiki, folia, aktywator, oraz szczególna przemysłowa zmywarka, to niezbędne rzeczy do wykonywania tej grafiki. Jednym ze szczególnie ważnych kroków, jakiego nie można odrzucić, jest odtłuszczanie powierzchni i jej zmatowienie. Co więcej, trzeba pomalować ją podkładem, zaś po nałożeniu desenia nałożyć bezbarwny lakier, jaki zabezpieczy naniesiony transferowy druk wodny i ochroni go przed niszczeniem. Hydrografika ma zastosowanie w wielu dziedzinach.

druk wodny

Autor: The Peoples Prodigy: BOYCOTT ‚The Weight of Blood’
Źródło: http://www.flickr.com

Druk wodny doskonale ozdabia wszelki typ nawierzchni. Doskonale nada się do ozdoby różnych akcesoriów w domu, także samochodów. Na stronie firmy WaterDesign hydrografika dla początkujących.

Osiągalne są nawet najbardziej wyszukane wzory, wybór jest zależny od osobistych pragnień. Hydrografika nadzwyczaj trwale i profesjonalnie wykonana zapewnia bezkonkurencyjną jakość. Procedura ta jest najczęściej wykorzystywana do części samochodowych, motocyklowych a również gniazdka elektryczne, okucia meblowe, grzejniki, maski spawalnicze, kaski, listwy wykończeniowe, oraz sporo innych. Powierzchnia może być pełna połysku, bądź matowa w zależności od wyborów. Lakierowanie i wygładzanie składników przy użyciu najwyższej jakości past, gwarantuje wysoką jakość

.