Zbliżające się powoli Święta Bożego Narodzenia to każdego dziecka czas wielkiej magii. Śnieg padający z nieba, dekorowanie choinki lub pomoc przy przyrządzaniu wigilijnej wieczerzy to chwile, za którymi się tęskni przez cały rok. Lecz najbardziej chyba wytęsknione jest nie samo ubieranie choinki, a to, co można będzie pod nią znaleźć, to znaczy wymarzone przez każdego prezenty. Trudno zresztąZresztą trudno się najmłodszym dziwić, że z takim utęsknieniem oczekują na pierwszą gwiazdkę, bo w końcu takich chwil, kiedy otrzymuje się prezent będzie zaledwie parę, a Boże Narodzenie będzie chyba najbardziej przyjemny z nich.

Lego

Autor: Charles & Adrienne Esseltine
Źródło: http://www.flickr.com

Tradycja obdarowywania w tym okresie ma bogatą historię, bo sięgającą starożytnego Rzymu, i jak widać w niezmienionym stanie przetrwała do naszych czasów. A że nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miała się skończyć, to wszyscy bez wyjątku dorośli muszą się dobrze przygotować do tego przepięknego dnia. Przygotować w taki sposób, aby dzieci były w pełni szczęśliwe i zadowolone z tego, co pod choinką uda im się znaleźć.

A znaleźć mogą wiele różnych przedmiotów, bowiem lista najbardziej popularnych świątecznych upominków jest całkiem pokaźna. Ale od wielu lat na pierwszym miejscu na niej będą się znajdować zabawki, i chyba trudno dziwić się temu. Zabawki (bajka warszawa) to od dawna świetny, idealny dla wszystkich dzieci upominek. A wśród nich z kolei na pierwszej pozycji od lat panują klocki Lego, i temu również dziwić się nie ma co, bo Lego jest jednym z najbardziej popularnych na świecie wytwórców zabawek, a klocki z tym charakterystycznym logo znają dzieci z całego świata.

Lego

Autor: Charles & Adrienne Esseltine
Źródło: http://www.flickr.com

Lego sprzedaje klocki dla wszystkich grup wiekowych, włącznie z dorosłymi, którym zostały pasje z dzieciństwa. Dla kilkulatków oferowana jest seria Duplo z pokaźnymi, wygodnymi do składania elementami. Starsze dzieci do wyboru dostają kilkanaście serii przedstawiających bohaterów ulubionego filmu, w tym również lego mixels. Za to dla tych większych wielbicieli klocków dostępne są klocki, przy budowaniu których naprawdę trzeba się trochę napracować.