parę razy w roku musimy liczyć się z niemałym wydatkiem, tym przeznaczonym na prezenty. Nasze dojrzałe kontakty czasami wykluczają uczestnictwo w takim obdarowywaniu, naturalnie, każdy ma jakieś zobowiązania, z drugiej strony każdy może zapomnieć, nie zawsze wiemy, co podarować. kwestia ta jednakże objawia się całkowicie inaczej w momencie, gdy obdarowywanym jest dziecko. W takiej okoliczności powinniśmy zawsze pamiętać o dacie (urodzin, imienin, świąt), a także skoncentrować się na idealnym prezencie.

klocki Wader
Możliwości jest sporo. naturalnie, w zależności od wieku naszego dziecka można zdecydować się na coś dalece zaawansowanego, przykładowo na klocki lego czy klocki z Wadera albo (w przypadku noworodka) zakupić nieskomplikowaną zabawkę. Zabawki tego typu też się różnią pod kątem zastosowania – dla dziewczynek czy dla chłopców. wiadomo, nie ma nic złego w sytuacji, że dziewczynka zajmuje się przykładowo garażami z Wadera , a chłopak lalkami Barbie. Jest to jakaś forma zainteresowania, ale nie można nagle bić na alarm przez samą próbę tego dziecięcego poznawania.

Właściwie, tego typu rzeczy, czy będą to wspomniane wcześniej zabawki z Wadera (doskonałe propozycje) czy popularne klocki Lego, powinny one nieść pewne przesłanie, muszą coś oznaczać. Wiadomo, iż dla każdego dziecka (od niemowlaka do lat 10) najistotniejszą przesłanką idealnej zabawki będzie jej walor edukacyjny. Nawet najwspanialsza, najbardziej kolorowa i najnowszej generacji zabawka powinna uczyć. I nie mówię tu o nauce w sensie siedzenia paru godzin na lekcjach, ale o pewnych mechanizmach, które perfekcyjnie realizują dewizę: „nauka przez zabawę”. Wielu dzieciom, albowiem kształcenie kojarzy się jak najgorzej, możemy to zmienić nabywając tego typu cenny przedmiot.

Naturalnie, ważne są też najnowsze „zabawki”, tego typu jak tablety czy smatrfony, choćby z tego powodu, ażeby nasze dziecko nie czuło się zacofane wśród rówieśników (no cóż, znak czasu). jednocześnie powinniśmy sami rozważyć decyzję, w którym wieku wypada, by nasze dziecko dostało taki podarunek. Należy także rozważyć to, z jaką intensywnością będziemy obdarowywać nasze dziecko tego typu gadżetami. Warto robić to z umiarem. Nowinki poszerzaja horyzonty, lecz nie zmiana ich co pół roku, bo miast żywego poznawania świata nowych technologii, nasze dziecko może to traktować, jako gadżet, którym można się pobawić, a po pewnym czasie rzucić w kąt.