Zimowe i jesienne miesiące to dla samochodów ciężki okres. Niskie temperatury wpływają na zużywanie części mechanicznych, z powodu zwiększonej wilgoci i opadów również blacharka nie będzie miała prostu w tym czasie. Znacznie szybciej w takich warunkach może postępować korozja, szczególnie jeżeli na drogach znajdują się stosowane przez służby drogowe środki chemiczne.

Myjnia samochodowa

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Wiosną i w lecie karoseria również nie ma łatwo, promienie słoneczne będą powodować matowienie powierzchni lakieru, a owady i odchody ptaków mogą w dużym stopniu uszkodzić powłokę. Dlatego też kierowca, który będzie chciał odpowiednio długo cieszyć ładnym wyglądem swego samochodu musi regularnie o niego dbać – porównaj Duża część pielęgnacyjnych czynności nie jest kosztowna ani zabierająca wiele czasu, a jeżeli się będzie o nich pamiętać, to powierzchnia lakieru przez wiele lat będzie w bardzo dobrej formie.

Jeżeli omawiane w tym wpisie omówienie żywo Cię zaciekawiło, to zalecam te informacje – ono jest tak samo fascynujące, jak artykuł, który teraz czytasz.

Bardzo istotne jest przy tym, aby stosować odpowiednie kosmetyki samochodowe, które nie będą zawierać żadnych niebezpiecznych dla lakieru substancji, tu trzeba być dość ostrożnym aby jeszcze nie pogorszyć sytuacji.

Podstawą przy pielęgnacji samochodu są dobre szampony. Wybór ich jest całkiem spory, część z nich będzie służyć tylko do mycia, inne z kolei zawierają także trochę wosku, jaki dodatkowo chroni powierzchnię lakieru przed czynnikami mechanicznymi. W sprzedaży jest również pewna ilość szamponów do specjalnych zastosowań, stosuje się je w sytuacjach, gdy zabrudzenia są faktycznie poważne, na przykład do mycia asfaltu.

Wielu właścicieli woli też osobno wyczyścić samochód, a później go wywoskować – do tego również służą odpowiednie preparaty, na przykład woski płynne lub tradycyjne. Bardzo istotnym sprzętem, przez niejednego kierowcę trochę lekceważonym, jest miękka gąbka do mycia, jeżeli będzie ona miała za dużą ostrość to może spowodować porysowanie powierzchni lakieru.

Zajmując się kompleksowo karoserią nie można też zapomnieć o kołach, preparat do czyszczenia felg z pewnością przywróci blask i właściwy wygląd nawet bardzo przyniszczonym felgom. Najbardziej istotne jest, aby o pielęgnowaniu samochodu pamiętać nie raz w roku przed świętami, ale systematycznie, wtedy trochę dłużej zachowa on dobry wygląd.