Gry są znane ludzkości od pradawnych wieków. W końcu nie zapominajmy, że szachy mogą pochwalić się niezwykle długą historią i są przeznaczone właściwie dla osób w każdym wieku. Tego typu atrakcje fascynują tak dzieci, jak i dorosłych.

wejdź na stronę www

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże z upływem dekad gry stają się coraz bardziej nietuzinkowe i skomplikowane, a w ich zbudowanie została zaangażowana cała drużyna specjalistów, a ściślej, informatyków. W latach 90 ubiegłego wieku dzieciakom wręczano małe elektroniczne urządzenia, a powinnością małolata była opieka nad zaprogramowanym pupilem. W czasach współczesnych podobną rolę pełnią symulacje komputerowe gry. Ich twórcy tak opracowują scenariusze, żeby w jak największym stopniu odpowiadały sytuacjom, jakie spotykamy w zwyczajnym życiu. W tym przypadku także trzeba trzymać rękę na pulsie, żeby nierzeczywiste postacie miały dobrze zaopatrzoną chłodziarkę i zapewniony dostęp do rozrywek, np. wyjść do teatru ze znajomymi. Równolegle zaczęły powstawać gry strategiczne, które wymagają tego, żeby gracz był niemalże doskonałym strategiem, a jego decyzje zawsze były przemyślane, ponieważ w przeciwnym razie poniesie stratę. wielkim wzięciem cieszą się gry, w których zarejestrowany użytkownik staje się władcą bezkresnego królestwa. Internauci oraz tygodniki komputerowe wysoko oceniają przykładowo Settlers Online (zobacz ten serwis).

Gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
To bezpłatna gra, w którą może zaangażować się każdy, kto ma dostęp do sieci. Dodatkową zaletą tej rozrywki bywa fakt, że wchodzi się w interakcje z innymi graczami. W tak nieskomplikowany sposób możemy nawiązać nowe znajomości z ludźmi z całej Polski, a nawet Ziemi. Dzięki temu, że Settlers Online nie wymaga od gracza wkładu żadnych środków pieniężnych, to w grę może się zaangażować właściwie każdy, kto kocha strategiczne rozrywki, co później ma oczywiście pozytywny wpływ na atrakcyjność samych rozgrywek. Symulacje komputerowe gry wydają się być pomysłem, który dalej warto rozwijać. To rewelacyjna forma rozrywki dla wszystkich facetów pracujących fizycznie. Według ekspertów dekarze, zatrudnieni np. na budowach, powinni odpoczywać oddając się intelektualnym zabawom. A teraz o wiele milej jest włączyć komputer z grą niż sięgnąć po krzyżówki lub poszukać partnera do partyjki szachów.