W regularnym pędzie, obowiązkach oraz problemach poszukujemy niezobowiązującej rozrywki, która pozwoli na chwilę odsapnąć. Idealnie, jeśli podczas relaksu możemy dodatkowo poćwiczyć naszą pomysłowość oraz wyobraźnię.

dziecko przy komputerze

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie spędzamy dużo czasu przed komputerem, szukając w nim wiadomości, relacji z bliskimi, ale też przyjemności. Możemy to złączyć wybierając jedną z zabaw wirtualnych, np. GoodGame Empire. Jest to gatunek gry MMORPG, w której uczestnicy wcielają się w rolę, formują ją i sterują jej poczynaniami. Skrót pochodzi od „massively multiplayer online role-playing game”, czyli internetowych zabaw komputerowych z dostępem do użytkowników na całym świecie – link.

W internetową grę zaangażowanych jest już kilkadziesiąt milionów ludzi. Sama gra jest typem gry fabularnej, w której trzeba wykonywać zadania, zwyciężać wrogów, zdobywać nowe fanty lub umiejętności, aż w końcu przechodzić na kolejne poziomy doświadczenia. Każdą postać trzeba stopniowo rozwijać, uczyć ją nowych kompetencji. Całość oparta jest na zbiorowościach lub klanach, do których użytkownicy mogą przystępować. Gry MMORPG zazwyczaj są ogólnodostępne i darmowe, ewentualne koszty dotyczą dodatkowych wirtualnych przedmiotów do zastosowania podczas gry. Mogą one podnosić poziom przewagi użytkownika.

Jedną z online role-playing game jest GoodGame Empire. To darmowa gra ekonomiczno-strategiczna, w której przenosimy się do internetowego, średniowiecznego królestwa pełnego bohaterskich rycerzy. W zabawie tworzymy obiekty, werbujemy wojowników, ale także ściągamy od mieszkańców podatki, z pomocą których tworzymy armie do bitew o własności wrogów.

gra na komputerze

Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim GoodGame Empire skupia się na manewrowaniu między biznesem i rozwojem własnego zamku, a przeprowadzaniem wojennych działań wobec przeciwników. Jednakże w grze możemy również poznawać sąsiedztwo czy odszukiwać skarby, dzięki czemu jesteśmy w ciągłym, kreatywnym działaniu. Gra edukuje jak zarządzać pieniędzmi, rozwijać kompetencje ekonomiczno-budowlane oraz chęć przygody.