Niejednokrotnie wystarczy niewiele wytrwałości, odrobina doświadczenia ale i kreatywności, by przeżyć niesamowity weekend, zaczerpnąć mocy i wrócić w poniedziałek skoro świt do pracy z bagażem pełnym nowej energii. Bywają wioski, otoczone z 4 stron leśnym drzewostanem a dodatkowo ten las w każdą stronę ma po kilkanaście kilometrów.

polowanie

Autor: Mike Riela
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma tam oświetlenia ulicznego. Nocą, gdy wszyscy mieszkańcy, w liczbie 40 idą na spoczynek, możemy śledzić wszystkie gwiazdy a mleczna droga aż wylewa się z nieba. Lub też płyną strumienie, które żegnają jedną miejscowość, machając jej na do widzenia, przepływają przez polodowcowe góry i lasy, i spotykają następną miejscowość gdzieś dopiero po kilku godzinach.

Taki odcinek możemy przejść pieszo, albo przepłynąć kajakiem. Albo są doliny górskie, być może niegdyś nawet obficie zaludnione, albo zupełnie odwrotnie, są wręcz niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Takie które wiją się wzdłuż pasma górskiego, nie posiadając żadnych zabudowań a jeśli już, to są to fundamenty opuszczonych chałup. Dzikie łąki, bagniska i fantastyczne widoki. A gdzieś na końcu takich kotlin jawi się kres wędrówki – pole biwakowe, polanki, źródła rzek, z którymi możemy być za pan brat. W takich sytuacjach przyda się zapewne siatka maskująca do zakamuflowania namiotu lub odgrodzenia terenu. Z takiej siatki (http://poldannet.pl/pl) maskującej można także zrobić coś w rodzaju dachu, który świetnie ochroni nas przed słońcem.

las

Autor: SarahMcD
Źródło: http://www.flickr.com
Siatka maskująca znakomicie przyda się jako tworzywo do przykrycia czatowni dla amatorów fotografowania, ornitologów oraz w czasie polowań lub też obserwacji zwierzyny.

Podobnie zajmujące materiały znajdują się w pokrewnym serwisie. Jeżeli pragniesz je poznać – zobacz pod linkiem (http://www.commaxpolska.pl/interkomy-kasowe), który jest tutaj!

Fantastycznym pomysłem może być patrzenie z ukrycia, po to by zobaczyć bardzo naturalne poczynania ptaków czy innych zwierząt. Wtedy warto przykryć się siatką maskującą i dodatkowo w odzież myśliwską – wejdź tu. Czasami tego potrzebujemy – uciec gdzieś, porozglądać się we wszystkie cztery strony i stwierdzić „tu jest prześlicznie”. Może niezupełnie odcinać się do zera, w stylu chatka w dziczy, ale po prostu posmakować miejsca w miarę niedostępne, odosobnione, gdzie możemy obcować tylko ze środowiskiem naturalnym. Po prostu zresetować się.