W dwudziestym pierwszym wieku niezwykle miły zwyczaj wysyłania do rodziny kartek świątecznych trochę traci na popularności. Czy kartki świąteczne są skazane na muzealne gabloty? Nie powinno tak być. Zwyczaj ten warto chronić ,a także go kultywować wśród przyjaciół, a w szczególności pośród młodzieży. Można przy tym nieraz skorzystać z dobrodziejstw Internetu i wysłać kartkę pocztą elektroniczną. Należy także poznać genezę samego zwyczaju posyłania kartek.Wysyłanie kartek z okazji różnych świąt, na przykład kartki na komunię ma bowiem niesamowicie długą tradycję.

Święta w stylu vintage

Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE

Ludzie od wielu lat posyłali sobie życzenia na małych kartkach papieru z barwnymi napisami. Według niektórych legend Pierwszą świąteczną kartkę posłał najpewniej nastolatek, młody londyński malarz (obraz do salonu) William Maw Egley. Miał on napisać normalne bożonarodzeniowe życzenia i wysłać je na małym kartoniku z barwnym rysunkiem na jednej stronie do znajomego żyjącego daleko od Williama. Tradycyjnie to nie jego uznaje się za prekursora zwyczaju przesyłania kartek świątecznych. Za autentycznego wynalazcę świątecznych kartek uznaje się najczęściej Thomasa Sturrock, który pierwszą tego gatunku pocztówkę stworzył około 1841 roku. Już dwa lata później stworzono pierwsze drukowane kartki świąteczne,wówczas także po raz pierwszy stworzono kartki wykonane w ilościach masowych, predestynowane do szerokiej sprzedaży. Później takiego gatunku kartki pojawiły się także w Stanach Zjednoczonych oraz dotarły do nawet najodleglejszych państw całego świata. Naprawdę należy pamiętać o tradycji kartek świątecznych i kontynuować stary dobry obyczaj, który daje ogrom radości obdarowywanym przyjaciołom, a także rodzinie.

Genialnym zamysłem będzie posłanie popularnych oraz docenianych przez większość użytkowników sieci internetowych kartek świątecznych. Na internetowych stronach da się nabyć wiele interesujących ofert wymarzonej Kartki na Wielkanoc ,a także na dużo innych świąt. Najpewniej, aby każdy sam zbadał jakiego rodzaju kartki świąteczne oferują do wyboru portale internetowe, wybrał taką, która najmocniej mu pasuje. Fenomenalnym konceptem na zabawy z dzieckiem jest ich wspólne przygotowanie.

Źródło: Blog Limango