Nadciągające święta to okres, kiedy zaczynamy zastanawiać się nad pomysłami na prezenty dla naszych bliskich. Chcielibyśmy spostrzec radość w ich oczach, toteż rozważamy, aby kupić coś, o czym faktycznie one marzą. Najmłodsi bez wątpienia ucieszą się z zabawek, ale trzeba zadbać o to, by były to zabawki mające wpływ na ich innowacyjność i prawidłowy rozwój. Doskonały pomysł to klocki Lego Technic. Dlaczego?

Lego

Autor: Gabe McIntyre
Źródło: http://www.flickr.com

Ich bezsprzecznym plusem jest możliwość budowania realistycznych modeli, które rozwijają umiejętności manualne i oddziałują na wyobraźnię najmłodszych. Dzieci nieustannie tworzą coś nowego, a jeżeli dołączą do nich rodzice, radości nie będzie końca. Takie chwile zbliżają i umożliwiają wspólnie spędzić czas. Klocki Lego Technic są złożone z wielu elementów, które dzieci muszą właściwie dopasować, aby np. samochód pojechał i dodatkowo można było nim sterować.

Oprócz tego za każdym razem można zbudować coś nowego, klocki są bardzo zajmujące i gwarantują zabawę na wiele godzin. Należy tylko pamiętać, aby wybrać zestaw odpowiedni wiekowo dla naszej pociechy, dzięki temu postawimy przed nią stosowne wyzwania. Nie powinniśmy mieć z tym kłopotu, ponieważ każde pudełko jest odpowiednio oznaczone. Można też zakupić dodatkowe elementy, by wzbogacić konstrukcje, np.

Czujesz, że masz wątpliwości? (http://www.habapolska.pl/zlobek-klub-malucha/zabawa-wspieranie-rozwoju/pomoce-edukacyjne/edukacja-matematyczna/programowanie-i-kodowanie/6640/mysz-do-programowania-z-parkurem) Więc pragniemy zawiadomić Cię, że w każdej sekundzie można się z nami kontaktować. Z radością zareagujemy na każdą wiadomość.

jeszcze jeden silnik.

Klocki odznaczają się wysoką jakością wykonania, toteż zapewniają osiągnięcie doskonałych rezultatów po ich złożeniu. Jeśli wszystko poszło jak trzeba, konstrukcja będzie naprawdę idealna, a i z działaniem zrobionych modeli również nie powinno być żadnych problemów. Ponadto rodzice zawsze mogą pomóc, gdyż – jak wcześniej zaznaczono – klocki lego są fantastycznym pomysłem na wspólne spędzanie czasu.

Lego

Autor: Charles & Adrienne Esseltine
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki Lego Technic są pożądane nie tylko przez chłopców, albowiem również wiele dziewczynek może fascynować świat techniki, toteż i dla nich będzie to świetny podarunek. Dobrze jest rozwijać zainteresowania swoich pociech, a takie klocki to rewelacyjny sposób na poznawanie podstawowych zasad programowania czy sposobów działania elektroniki. Już dzisiaj sprawdź proponowane klocki w swoim sklepie z zabawkami albo – jeszcze lepiej – zajrzyj do internetu, gdyż tutaj czeka na ciebie najwięcej produktów, jakie z pewnością przydadzą się jeśli chodzi o zakupy.