Jak pomyślimy produkty lego, zobaczymy niezwykłą historię sukcesu. Brand, który w swojej historii odnotowywał tylko sukcesy, nie było zaś szans na niepowodzenia. Można powiedzieć że tak jest od początku, marka Lego odnosiła sukcesy, zdobywając tłumy fanów na całym świecie. Nieujawnione są jednak pewne fakty z historii tej firmy. Otóż, w tamtym czasie tworzyły się marki, które chciały wyprodukować takie klocki, ponadto, znalazła się firma, która wypuszczała na rynek bardzo podobne klocki. Jak to się skończyło, co zrobiła firma Lego?

Klocki lego

Autor: Phil Oakley
Źródło: http://www.flickr.com

Nie dało się zauważyć żadnej walki, nieczystej konkurencyjnej gry, marka Lego zachowała się w sposób niezwykle nowatorski, na tyle, że wiele obecnie funkcjonujących marek korzysta z tego dziedzictwa. Zamiast więc próbować dowieść, że klocki Lego są zrobione z jakichś lepszych tworzyw, że są wspaniałe z nieokreślonego powodu, zaczęto korzystać z marketingu treści. Na czym to polega? Wymyślono mnóstwo interesujących akcji, które podkreśliły wyjątkowość produktów Lego. Przykładowo Microsites, czyli mikrostrony z unikalną fabułą, które były dołączone dla każdej serii klocków Lego. Ciekawa oferta:

Każda konkretna z nich łożona jest z kilku gier, krótkich filmów i quizów.

Czy taka publikacja była według Ciebie absorbująca? Jeżeli tak, to notabene więcej zobaczysz tutaj (https://www.dentistree.pl/index.php/cennik/), który też analizuje opisywaną sprawę.

Inna istotna inicjatywa to Lego Miniseries, polega to na tym, że do konkretnego nowego produktu, Lego tworzy kolejny serial, jaki można obejrzeć w sieci. Warto także powiedzieć o Lego Click, czyli o platformie, na której wszyscy wielbiciele klocków Lego mogą pochwalić się swoimi pomysłami konstrukcyjnymi, zamieścić zdjęcia czy

lego

Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

filmiki, kreować dzięki temu z pozostałymi fanami, niezwykły świat Lego. To jednocześnie sprawia, że każdy interesuje się Lego, a przecież nie chodzi tu jedynie o konkretny produkt, tylko o radość, jaką dzięki niemu zyskujemy.

Lego to marka kultowa i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Szczególnie, że kreowane są nowe ciekawe kolekcje, jak klocki lego city.

Czy uzyskane tutaj informacje uważasz za niebanalne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://tablicowo24.pl/kategorie/tablice-magnetyczne/tablice-magnetyczne-rama-drewniana/), która także z pewnością będzie nęcąca.

Co najważniejsze są przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. To normalne, że produkty Lego daje się dzieciom, a bawią się nimi dorośli. Nic w tym dziwnego, rozwijają one wyobraźnię w każdym wieku, a co najistotniejsze sprawiają, że dorośli z powodzeniem mogą bawić się z dziećmi.