Gry komputerowe są w dzisiejszych czasach nadzwyczaj częstym i słynnym tematem. Co krok słyszymy o tym, iż na rynku pojawiła się jakaś nowiuteńka gra. Mnogość osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się dziś bardzo wiele, między innymi często poruszaną problematyką są zalety i wady gier komputerowych. Obecnie możemy wyróżnić osoby, które twierdzą, że gry komputerowe są wyłącznie szkodliwe i nie mają żadnych wartości. Ale czy tak jest faktycznie? Należałoby zastanowić się nad tym jakie walory i negatywy naprawdę niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a

Autor: John Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o zalety to nie da się ukryć, że gry pozwalają na kreowanie wyobraźni i kształtują nasz umysł. Uczą także strategicznego myślenia. Ponadto nie zapominajmy o tym, iż istnieje mnóstwo gier logicznych oraz edukacyjnych, które przykładowo uczą dzieci nowych rzeczy, wspomagają w nauce języka obcego i tak dalej. Poza tym granie w gry komputerowe jest również cudowną zabawą i może być niesłychanie atrakcyjnym hobby. Masa osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i na pewno nie ma nic w tym złego. A właśnie gry i zbieranie różnych rzeczy i gadżetów do gier może się okazać równie ciekawym zainteresowaniem (tu zobaczysz przykłady: ).

gra konputerowa Diablo II

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Granie w gry komputerowe niesie za sobą także kilka wad. Współcześnie zdołamy znaleźć mnóstwo nadzwyczaj bestialskich gier, pełnych przemocy – nie można zaprzeczyć, iż na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, szczególnie, jeśli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Niezmiernie łatwo jest zagubić się między iluzją, fikcją a rzeczywistością, w związku z tym powszednie granie przed komputerem po kilkanaście godzin na pewno nie jest dobre. A nie trudno zgubić rachubę czasu, szczególnie jeżeli gracz posiada specjalny i dobry sprzęt, który niemal zastępuje mu życie w realu. Wystarczy sprzęt taki jak na przykład takie jak tu – akcesoria i kontrolery do gier.

Osoby, jakie cały swój wolny czas spędzają przed komputerem często mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od rzeczywistego świata. Wskutek tego grając w gry komputerowe bardzo ważne jest zachowywanie umiaru, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Należałoby też wybierać wartościowe gry, takie które mogą nas czegoś nauczyć i są interesujące, a nie jedynie propagują przemoc i nienawiść do innych osób.