Tysiące osób oddało się pasji biegania, to fakt. Z jakiego powodu? Dla lepszej formy, odstresowania się, udowodnienia sobie i innym, że sprostają zadaniu.
Poza tym to tani sport, albowiem aby biegać niekonieczne są długie szkolenia czy specjalistyczne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, wygodne ubranie sportowe i… w drogę!

buty

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
To prawda, ciemne wieczory oraz mokre poranki mogą sprawić, iż bieganie, jesienią i zimą staje się wyzwaniem, jednak odpowiednie przygotowanie do tematu, ułatwi radzenie sobie z pogodą i nie przeszkodzi w trzymaniu się ustalonego planu działania.

Gdy temperatura na termometrze wskazuje poniżej zera, zrezygnujmy z intensywnego biegu na świeży powietrzu. Wówczas trening wskazane jest wykonać na hali tudzież ruchomej bieżni. Jeżeli mimo wszystko dla lepszego samopoczucia potrzebne jest nam świeże powietrze, wyszukujmy dobrze oświetlone i bezpieczne miejsca. Gdy za oknem plucha dobrze jest również mieć kompana.

Przyjaciel zmobilizuje nas i sprawi, iż czas będzie szybciej biegł o tej szarej porze. Motywacje dadzą również urządzenia elektroniczne Garmin, które dostarczają informacji o osiągnięciu własnego rekordu, takiego jak np. najszybszy odcinek czy najdłuższy bieg – link do ciekawej strony. Firma Garmin, która wprowadziła do sprzedaży pierwsze urządzenia GPS dla osób

jogging

Autor: Leo-setä
Źródło: http://www.flickr.com

aktywnych fizycznie, urządzenie do joggingu stworzyła zarówno dla profesjonalnego sportowca jak i amatora.

Do uprawiania sportu zimową porą przydadzą się buty zimowe z grubszą podeszwą – . W sprzedaży znajdziemy wysokie buty do biegania, często są ocieplane lub odpowiednio wzmacniane. Naszą uwagę powinny przykuć elementy odblaskowe (np. przy kołnierzyku, butach) czy kontrastowe wstawki, które zapewniają nam bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach.

Ubierzmy się na cebulkę, patrząc na metki i skład tkanin – to poprawi nam komfort ćwiczeń. Postarajmy się o kurtki, spodnie i skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, przez co i my i nasze ubrania nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież treningowa jest warta zainwestowania każdych pieniędzy.