Wiele ich odmian wskazuje, że świat Facebooka, social media i graficznych przeróbek nie wyeliminował z, nomen omen – gier online. Możemy grać w to na co tylko mamy ochotę – od strategicznych przez RPG do managerów sportowych. Jeśli chodzi o gry – manager, pierwszym skojarzeniem będą rzecz jasna piłkarskie wersje Football Managera. Od zaplecza rozwijasz tutaj swoją wirtualną drużynę, dokładasz nowy stadion, wykonujesz transfery itd.

Łączysz funkcje szefa i trenera w jednym. Co innego w grach akcji, tutaj interfejs pozornie wydaje się taki sam. Z reguły fabuły gier, takich jak Mechrage, toczą się w przyszłości – informacje o grze. Samo wskazanie na roboty jasno sygnalizuje przestrzeń czasową. Jeśli już roboty to wiadomo, że chodzi o skojarzenie wojenne. W wirtualnej grze nie zamierzamy ich rozwijać i żyć z nimi, na wzór popularnych i rodzinnych Sims`ów. Gra w Mechrage startuje w małej osadzie, zaczynamy grę pierwszym dostępnym żelastwem na chodzie.

Rzecz jasna, w miarę postępu i kolejnych poczynań odblokowują się lepsze roboty i osady. Kluczową areną rozwoju gry jest przestrzeń militarna. Od bitewnych poczynań – jako dowódca musimy to robić – zależy powodzenie w przechodzeniu przez grę. Dodajmy tylko że na wojnach się nie kończy. Najlepszy generał polegnie bez sprzętu i surowców i koniecznych do sukcesu sojuszy. Przy budowaniu swojej potęgi pod uwagę należy brać każdy z tych czynników.

gra

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszłość, maszyny i bitwy nie zaspokoją waszych potrzeb? Gdy chcecie zostać przy „walce” online, ale w odmiennym kontekście warto spróbować swoich sił w Wawawars – . Jej fabuła osadzona została w… Warszawie. O co idzie walka? Rozwiązanie jest szalone – rodowici Warszawiacy walczą z przyjezdnymi. Jedną z dwóch opcji wybieramy na samym początku gry. Podobnie jak w każdej zręcznościowej strategii zaczynamy grać bez żadnych wtajemniczeń z niewielką kasą, w ślepym zaułku planszy. Celem gry jest kontrola nad miastem własną grupą – Warszawiakami lub przyjezdnymi. To brutalna lekcja (zobacz także gra na perkusji) życia w dużym mieście, gdzie nie ma miejsca na sentymenty. Grupy rozpychają się pięściami, by panować w mieście. Jak więc widać gry z „walką” online przybierać mogą różne scenariusze.