Małe dzieci uwielbiają zabawę, o tym wiedzą ich rodzice. A że obecnie zabawa w dużym stopniu została przeniesiona do internetu, bo właśnie to on stał się najbardziej popularnym źródłem rozrywki i dla maluchów, i dla dorosłych, to trudno się dziwić, że i kilkulatki coraz częściej spędzają czas przed ekranem komputera. Jednak internet, z powodu tego, że każdy ma możliwość umieszczania swoich własne treści, jest miejscem, w jakim na najmłodszych użytkowników czeka dużo zagrożeń.

dziecko

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Golizna, oszustwa i przemoc to najpopularniejsze sprawy, przed którymi trzeba chronić dzieci, a wbrew pozorom trafić na miejsca zawierające nieodpowiednie treści trudno wcale nie będzie. Starczy w wyszukiwarce podać odpowiednie hasło, po którym otrzyma się na liście wyników odnośniki do nieodpowiednich serwisów, a że maluchy są ciekawe świata, to na pewno spora część z nich zechce skorzystać z okazji i obejrzeć co się na takich stronach znajduje. Jedynie regularna kontrola tego, co dzieci oglądają i zezwolenie im na używanie jedynie wartościowych stron zapewni, że będą one ochraniane przez wszystkimi zagrożeniami.

W internecie coraz powszechniejsze stają się portale dla dzieci, i właśnie one bardzo dobrze będą się nadawać do tego, żeby mogły z nich korzystać najmłodsze maluchy. Po pierwsze pozbawione są brutalności i przemocy, które niestety są często obecne w innych serwisach. Poza tym dużo w nich będzie przeróżnych łamigłówek, zadań i gier, które z jednej strony stanowią doskonałą zabawę, a równocześnie dużo mogą nauczyć (link).
dziecko

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej pojawiają się w takich serwisach także konkursy dla dzieci, w jakich najmłodsi mogą się wykazywać swoją wiedzą czy różnymi umiejętnościami.

By otrzymać ekstra informacje w tym temacie przenieś się do następnej witryny. W niej na pewno zainteresuje Cię ciekawa informacja.

Odwiedzając odpowiedni serwis dziecięcy będzie się miało pewność, że maluch nie znajdzie na nim nic niewłaściwego, a przy tym sporo będzie mógł skorzystać. Jednak trzeba pamiętać o tym, że dziecko i tak należy bez przerwy kontrolować i pilnować, czym się zajmuje korzystając z komputera.