Piłka nożna to sport lubiany w wielu krajach. Nic nie wywołuje w mężczyznach – a coraz częściej też w kobietach – tak dużych emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozrosła się błyskawicznie, powstała spora liczba klubów, jakie ze sobą rywalizują. Jednym z tych krajów, w jakich piłka nożna gra pierwsze skrzypce są naturalnie Włochy, słynące z utalentowanych piłkarzy. Tamtejsze kluby odnoszą sukcesy w rywalizacji z innymi państwami. Nie można się w związku z tym dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, z tego powodu firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednak dość skromne, ponieważ prowadzili zwyczajny sklep z gazetami, jaki błyskawicznie zaczął się rozrastać. Dzisiaj, firma ma postać międzynarodowego imperium o zróżnicowanym zakresie działalności.

piłka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Firma trudni się sprzedażą interesujących komiksów, jakie ciągle są lubiane przez osoby na całym świecie.

Zainteresował Cię ten post? Więc zajrzyj na naszą inną stronę – tam można zobaczyć ponadto zajmujące treści, które dla Ciebie opracowaliśmy.

W ofercie można jednak wyszukać również naklejki i karty z piłkarzami, z jakich przedsiębiorstwo jest rzeczywiście znane. Przykładem może być chociażby album Panini 2014 prezentujący kolekcję elementów dotyczących odbywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, jakie dla całego świata były nadzwyczaj znaczącym wydarzeniem. Panini album zawiera karty z graczami drużyn, które brały udział w mistrzostwach. Odszukać w nim można także dokładne w najmniejszych szczegółach naklejki, prezentujące chociażby godła określonych drużyn piłkarskich. Jest to więc propozycja głównie dla miłośników tego sportu, którzy interesują się także jego historią.

piłka

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Firma ciągle świetnie się rozwija, a jej działania skupione są zazwyczaj na rynku piłki nożnej – pod tym linkiem kupisz karty Panini. Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo w skład, którego wchodzi kilka działów. Co więcej, zajmuje się dystrybuowaniem tych akcesoriów, jakie tematycznie skorelowane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy istnieje nie tylko we Włoszech, ale też na terenie pozostałych państw, gdzie piłka nożna jest popularna, a kolejne rozgrywki gromadzą tysiące fanów przed telewizorami i na stadionach. W Polsce również można odnaleźć proponowane przez firmę albumy. Są one łatwo dostępne, na przykład w internecie.