Ci , którzy przyszli na świat w latach osiemdziesiątych 20w, z pewnością mają w pamięci czasy, w jakich klocki lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia wyłącznie w Pewexach albo za granicą. Każdy z nas pragnął tego, aby rodzina mieszkająca w zachodniej Europie przysłała na urodziny nowy zestaw klocków Lego.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Obecnie, mimo to, że klocki lego najróżniejszych rodzajów są dostępne w każdym sklepie, ich magia wcale nie opada. Firma trzyma się na rynku bardzo dobrze, dzięki okresowemu wypuszczaniu na rynek świeżych klocków. A wszystko zaczęło się kilkadziesiąt lat temu od komercyjnego debiutu zabawek lego ninjago, czyli wejścia w dotychczasowo nieodkryte dla fanów klocków tereny miejskie.

Od tego momentu pracownicy Lego lubią zaskakiwać swoich fanów coraz to nowymi typami klocków czy ludzików. Typy klocków możemy podzielić na dwa podtypy: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile klasyczne są zapewne wszystkim bardzo dobrze znane i nie potrzeba tutaj komentarza, to chciałabym powiedzieć kilka słów o Technics. Klocki Technics są idealne dla młodych inżynierów; pozwalają układać i konstruować maszyny i pojazdy, wykorzystując rozwiązania techniczne znane z prawdziwego wykorzystania. Bardzo dobrze spasowane ze sobą dźwignie i systemy ruchu pobudziły i wciąż pobudzają myśli niejednego młodego chłopca.

zabawki drewniane

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Firma Lego wprowadziła także na rynek serię figurek, jaką zapoczątkowała linia Bionicle. Od tego momentu nowi bohaterowie są bez ustanku odświeżani, powstały także filmy animowane w których zabawki lego są głównymi bohaterami. Sukces Bionicle rozpoczął wysyp serii zabawek, których wyśmienitym przykładem jest seria lego ninjago, którego bohaterowie umiejscowieni są w okresie imperium japońskiego, czy lego Robots, będące lekkim nawiązaniem do serii filmów transformers.

W ramach współpracy z wieloma znanymi firmami, lego dodaje na rynek także serie klocków poświęcone np. serialom. W taki sposób na światło dzienne wyszły figurki star wars z klocków lego. Wielbiciele LEGO również tworzą z klasycznych części własne serie dedykowane np. grom komputerowym, jednak jest to temat na kolejny artykuł.

Źródło: Krainazabawy.pl