Ci , którzy przyszli na świat w latach osiemdziesiątych 20w, z pewnością mają w pamięci czasy, w jakich klocki lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia wyłącznie w Pewexach albo za granicą. Każdy z nas pragnął tego, aby rodzina mieszkająca w zachodniej Europie przysłała na urodziny nowy zestaw klocków Lego.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Obecnie, mimo to, że klocki lego najróżniejszych rodzajów są dostępne w każdym sklepie, ich magia wcale nie opada. Firma trzyma się na rynku bardzo dobrze, dzięki okresowemu wypuszczaniu na rynek świeżych klocków. A wszystko zaczęło się kilkadziesiąt lat temu od komercyjnego debiutu zabawek lego ninjago, czyli wejścia w dotychczasowo nieodkryte dla fanów klocków tereny miejskie.

Zaciekawiły Cię przedstawione przez nas teksty? Zatem z przyjemnością chcemy rzec Ci, że czeka na Ciebie następny interesujący fakt pod poniższym linkiem.

Od tego momentu pracownicy Lego lubią zaskakiwać swoich fanów coraz to nowymi typami klocków czy ludzików. Typy klocków możemy podzielić na dwa podtypy: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile klasyczne są zapewne wszystkim bardzo dobrze znane i nie potrzeba tutaj komentarza, to chciałabym powiedzieć kilka słów o Technics. Klocki Technics są idealne dla młodych inżynierów; pozwalają układać i konstruować maszyny i pojazdy, wykorzystując rozwiązania techniczne znane z prawdziwego wykorzystania.

Masz ochotę dowiedzieć się dużo szczegółów na ten ciekawy temat? Więc ten wpis doczytaj więcej kolejną witrynę pod wskazanym linkiem.

Bardzo dobrze spasowane ze sobą dźwignie i systemy ruchu pobudziły i wciąż pobudzają myśli niejednego młodego chłopca.

zabawki drewniane

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Firma Lego wprowadziła także na rynek serię figurek, jaką zapoczątkowała linia Bionicle. Od tego momentu nowi bohaterowie są bez ustanku odświeżani, powstały także filmy animowane w których zabawki lego są głównymi bohaterami. Sukces Bionicle rozpoczął wysyp serii zabawek, których wyśmienitym przykładem jest seria lego ninjago, którego bohaterowie umiejscowieni są w okresie imperium japońskiego, czy lego Robots, będące lekkim nawiązaniem do serii filmów transformers.

W ramach współpracy z wieloma znanymi firmami, lego dodaje na rynek także serie klocków poświęcone np. serialom. W taki sposób na światło dzienne wyszły figurki star wars z klocków lego. Wielbiciele LEGO również tworzą z klasycznych części własne serie dedykowane np. grom komputerowym, jednak jest to temat na kolejny artykuł.

Źródło: Krainazabawy.pl