Sześcioletni chłopak to w dalszym ciągu jeszcze małe dziecko – i dobrze, na dorosłość przyjdzie czas. Jednakże owy wiek niejako jest już czasem, w którym to jego rodzice podejmują wielce znaczące decyzje, które później będą miały niebagatelne znaczenie. Przede wszystkim rozchodzi się o edukację, powiększanie jego zdolności intelektualnych.

No wiadomo: celem każdego rodzica jest to by jego pociecha należała do ścisłej czołówki najmądrzejszych uczniów. Trudne to do realizacji, wiele również zależy od genów, indywidualnych możliwości intelektualnych, lecz od rodziców również wiele zależy!

dziecko

Autor: Steve C
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład za pomocą typowych zabawek naukowych idzie u swojego dziecka niejako wyćwiczyć wiele dobrego. Zatem ten rodzic, który pragnie przygotować sześciolatka do nauki szkolnej musi porozglądać się trochę za wszelkiego rodzaju zabawkami. Pewnie to nie jest niespodzianka: jeżeli kupować zabawki edukacyjne dla 6 latka, choć dla młodszych albo bardziej wiekowych chłopaków również, to tylko w Sieci. Świetne miejsce chociażby z tego powodu, że w sumie jest bardzo duży wybór różnego rodzaju zabawek. W zasadzie to żaden kłopot trafić na zabawkę edukacyjną, która niejako odmieni postrzeganie naszej pociechy. To co jest niesamowite w zabawkach edukacyjnych to szczególnie to, że bądź co bądź zabawiają, ale przy tym uczą. Prawda jest taka, iż nawet to dziecko, które nerwowo podchodzi do nauki, dzięki właśnie zabawkom o podłożu edukacyjnym będzie miało okazję przełamać nawet bardzo głęboką niechęć. Sprawdź też gry dla dzieci 9+ lat.

Gry dla dzieci

Autor: Cristian Bortes
Źródło: http://www.flickr.com
No właśnie: kiedy dziecko całkowicie nie przepada za nauką, między innymi z winy swoich rodziców, to czy w istocie będzie osiągać odpowiednie wyniki naukowe? Zapewne nie! Nawet jeśli będzie zdolnym uczniem, po prostu nie zdoła przekroczyć jakiegoś pułapu. A to bardzo wyraźnie pokazuje, że w żadnym przypadku pochopne podejście do kwestii nauki swojego dziecka nie jest OK. W sumie z nauką jest identycznie jak z chociażby graniem na pianinie: co prawda ciekawy to instrument muzyczny, mocno rozwijający, ale cóż z tego, skoro w wielu przypadkach rodzice nie zdają sobie sprawy, że wyrządzają swojemu dziecku, za bardzo naciskając na nie, sporą krzywdę. Zadbajmy o własne dziecko, jego naukę, a pewnie po latach dochowamy się pociechy, która jakoś tam radzi sobie w codziennym życiu (zapraszamy na