Termin Gender, który po prostu znaczy płeć społeczną, jest przez niektóre środowiska w naszym kraju mocno demonizowany. Rozmowy na ten temat wywołują nadal dużo emocji. Moim zdaniem (i zdaniem wielu psychologów) dostrzega się problem tam gdzie go nie ma.
Odkąd pamiętam dziewczynki nie tylko misie czy lalki przebierały w ubranka dla lalek, karmiły czy podawały im do buzi smoczki. Także szły w ruch samoloty, rakiety czy samochody zabawki.

Bywa, że i w dorosłym życiu taka dziewczynka pozostaje miłośniczką pojazdów (osobiście znam takie przypadki!)

zabawki dla dzieci

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

To samo dotyczy chłopców.

Jeżeli masz ochotę wiedzieć więcej, doczytaj tu (https://www.zabawekczas.pl/produkty/militarne,2,1651) wiadomości zawarte na następnej witrynie – tam przygotowaliśmy na Ciebie specjalne artykuły.

Nie ma w tym nic dziwnego kiedy mały chłopiec zainteresuje się lalką swej siostry. Dopiero od niektórych dorosłych dziecko dowiaduje się czym może się bawić a co jest niestosowne. Może to doprowadzić do dyskryminacji płciowej. A taka może być dużo bardziej szkodliwa niż urojone zagrożenia płynące z nieodpowiednich zachowań w dzieciństwie.Półki z zabawkami, a także plecaki dla dzieci mogą zawierać zarówno samochody zabawki, lalki, ubranka dla lalek, smoczki (najlepsze autka zabawki) dla tychże i nie ma w tym nic złego!

Światowa Organizacja Zdrowia gender definiuje jako „stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty jakie dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet”. Problem w tym, że zawsze jakaś część osób jest zbyt konserwatywna, a przecież te role uległy ogromnej zmianie na przestrzeni ostatnich lat. Aktualnie nie dziwi nikogo widok kobiety w roli kierowcy tramwaju albo ciężarówki. Nie dziwi również mężczyzna pełniący funkcję przedszkolanki lub opiekuna dla niemowlaczka, czy też w innych ponoć „damskich” rolach. Dzisiaj rzeczą normalną jest to, iż małym dzieckiem zajmuje się zarówno mamusia jak i tata. Modne są nawet obecnie urlopy tak zwane „tacierzyńskie”. Bardzo dobrą okazją do ćwiczeń więc może się okazać zmiana pieluchy lalce czy misiowi, włożenie mu ubranka dla lalek (ładne plecaczki dla dzieci), zabawa w nakarmienie lalki czy misia.Jak widać po ostatnich przepychankach w naszym społeczeństwie nie wszyscy nadążają za tymi zmianami. Stąd chyba biorą się te wszelkie nieporozumienia.

Intrygujący materiał? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tu, w serwisie kursy maturalne angielski warszawa, który w tamtym miejscu znajdziesz, też jest coś wartościowego!

Z przepaści między pokoleniami. W tej kwestii z pewnością lepiej zaufać psychologom i własnemu rozsądkowi oraz instynktowi macierzyńskiemu czy też „tacierzyńskiemu”