Komputery od wielu lat obecne są w naszym życiu, obecnie w zdecydowanej większości domów, mieszkań i firm znaleźć można czy to większy stacjonarny komputer PC, czy też lekki, niewielki laptop. Sporo osób używa komputerów do pracy, lecz tak samo dużo, jeżeli nie więcej na komputerowym sprzęcie lubi sobie od czasu do czasu pograć. Najstarsze gry komputerowe nie były wyrafinowane, ale to wszystko wynikało z dużych ograniczeń sprzętowych.

gry

Autor: Airwolfhound – Over 1 million views, thanks 🙂
Źródło: http://www.flickr.com
Pamięci było bardzo mało, procesory szybkie nie były, jak na dzisiejsze standardy, a o kolorowych monitorach nikt nawet nie słyszał. Ale mimo że sprzęt był taki a nie inny, to i tak wtedy wyprodukowano wiele niezapomnianych produkcji, których najważniejszą cechą była bardzo duża grywalność. Jak wiedzą chyba wszyscy, minione lata to ogromny wzrost technologii komputerowych. Sprzęt ogromnie przyspieszył, pamięci bardzo potaniały i to wszystko przyczyniło się do ogromnej popularności komputerów. Wraz ze zmianami sprzętu mocno się zmieniły gry pc, wręcz można powiedzieć, że to gracze w dużej mierze napędzili rozwój sprzętu komputerowego.

Chyba każdy, kto ma komputer od czasu do czasu lubi sobie pograć w jakąś grę.

komputer

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Do niedawna bardzo popularne były gry przygodowe, w których gracz wybranym bohaterem przeżywał kolejne przygody, rozwiązywał wiele zagadek i zdobywał doświadczenie. Były one sprzedawane w pudełkowych wersjach i przeważnie grać w nie można było jedynie samemu. Rozpowszechnienie sieci internetowej zmieniło również rynek gier na komputery.

Oczywiście tytuły na komputery osobiste czy też gry playstation 3 () w dalszym ciągu są często wybierane przez grających i cieszą się niesłabnącą popularnością, ale coraz większa ilość graczy sięgać zaczyna po gry w internecie. Dość często są one darmowe, chociaż i tak aby coś było można w nich osiągnąć, to trzeba zakupić jakąś broń lub wyposażenie, a poza tym zagrać w nie można z resztą graczy. Szczególnie ogromną popularność zdobywają w ostatnim czasie gry minecraft – , można wręcz powiedzieć o tym że ta gra jest obecnie przebojem internetu.