Gry komputerowe są bardzo różne, o czym może nas przekonać kilka ostatnich lat przyglądania się sklepowym półkom. Przez ten czas pojawiły się gry naprawdę wysokiej jakości, w które bez żadnej obawy grać mogą zarówno dorośli, jak i dziesięcioletnie dzieci. Gry te są pozbawione brutalności oraz przemocy, a wiele z nich oprócz funkcji rozrywkowej może niemało nauczyć.

konsola Xbox One

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładem na taką grę przykładowo może być , w której gracz steruje życiem cyfrowych ludzi, rozwija otoczenie gdzie one mieszkają i zdobywa kolejne umiejętności. The sims jest najlepiej sprzedawaną grą komputerową w historii, ponad dziesięć milionów kopii, które się sprzedały na całym świecie najlepiej mogą zaświadczyć o tym jak jest popularna. W grę grywają wszyscy, rodzice z dziećmi, i nadal jest rewelacyjną rozrywką polecaną dla każdego.

Na przeciwległym końcu sprzedawanych na rynku gie są produkcje brutalne i pełne przemocy, lecz paradoksalnie również cieszące się dużą popularnością wśród wielu grających. Przez swoją brutalność nie są przeznaczone dla młodszych graczy, ale niestety duża część nastolatków w nie gra, choć absolutnie nie powinno. Do tytułów tego typu zalicza się przykładowo grand theft auto iv premium games gra pc, czwarte wydanie z bardzo brutalnej serii GTA, w których gracze mogą się wcielić w kierujących samochodami i im są bardziej agresywni na ulicy, tym zdobywają większe doświadczenie.

Standardem w tej grze jest rozjeżdżanie pieszych, ucieczki przed władzą, uszkodzenia innych pojazdów, a w ostatnich wersjach również używanie broni. Pierwszą i drugą część można już zupełnie za darmo pobrać z serwisów internetowych, mimo że mają one niezbyt dobrą grafikę to nadal posiadają rzeszę zagorzałych wielbicieli. Obecnie na szczycie popularności znajduje się najnowsza produkcja grand theft auto v pl gra ps3. Grę można kupić w wersji pudełkowej, a także można zgrać z sieci, zakupić sam i zupełnie legalnie zainstalować na swoim komputerze. Podczas grania w GTA trzeba jednak pamiętać o tym, że gra ta zdecydowanie nie będzie się nadawać dla mniejszych graczy i w żadnym wypadku nie powinny w nią grać dzieci.