Ciężko jest obecnie oderwać maluchy od komputera. Do tego – sami dorośli kochają spędzać czas przy elektronicznych rozrywkach, zezwalając na to również swoim pociechom. Niegdyś najważniejsze było jak najszybsze pójście na dwór, zabawy na trzepaku, podchody czy zwykła huśtawka.

Grupa osób grających w planszówkę

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś nie możemy się doczekać uruchomienia ulubionej gry na tablecie, laptopie bądź konsoli, a kontakty ze znajomymi to w głównej mierze czatowanie na wszelkiego rodzaju komunikatorach. Trzeba jednak dołożyć wysiłku, by zlikwidować lub chociaż częściowo ograniczyć takie zachowanie. Znakomitym sposobem na to są gry planszowe logiczne, przy których może się bawić cała rodzina. I to jest właśnie jeden z czołowych atutów niniejszej rozrywki.

W gry na komputerze nie zawsze lubią grać dziadkowie, a i zdarzają się rodzice, którzy nie mogą się przekonać do takiej formy zabawy. Planszówki z kolei uwielbiane są przez większość osób. Kto z nas nie grał w Chińczyka czy Monopoly? A to dopiero początek, albowiem rodzi się coraz więcej gier planszowych – zarówno tych strategicznych, familijnych, liczbowych, jak też wspomnianych wyżej gier logicznych, które zaspokoją oczekiwania każdego członka rodziny, począwszy od najmłodszego szkraba po najstarszego członka rodu. Planszówki, w które

Pionki gry planszowej

Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com

grają całe rodziny, są najlepszym sposobem na budowanie i zacieśnianie wzajemnych relacji. Poza tym można zabrać je ze sobą wszędzie – na każdy wyjazd zagraniczny, w górę albo nad morze, a nawet do przyjaciół mieszkających kilka domów za nami. Do tego gry planszowe logiczne przychylnie oddziałują na pracę umysłu.

Czasami wymagają naprawdę porządnego główkowania, wspomagając procesy myślowe i cały rozwój intelektualny. Nie można również zapomnieć, iż dzięki nim już najmniejsi mogą nauczyć się niełatwej sztuki przegrywania. Rodzice muszą pokazać, iż przegrany nie jest gorszym i warto bezustannie dążyć do sukcesu. Planszówki to także świetny sposób na zabicie nudy podczas choroby oraz ćwiczenie pamięci. Mają naprawdę wiele plusów, o których wie właściwie każdy z nas, ale przeważnie ze zwyczajnego lenistwa nie chce nam się rozkładać planszy. Dobrze jest jednak razem grać w gry planszowe, bowiem to wyśmienita okazja do radosnego spędzenia czasu w gronie bliskich osób.