To oczywiste, chcemy dla swoich pociech jak najlepiej. Kupujemy im zabawki, żeby miały barwne i pełne miłych wrażeń dzieciństwo, kształcimy je poprzez zabawę, żeby wyrosły na rozsądnych ludzi, a przede wszystkim chronimy je przed zagrożeniami z zewnątrz. Przez zagrożenie należy zrozumieć, z jednej strony, innych ludzi, którzy mogą zrobić naszym dzieciom krzywdę, a także na przykład ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nogi, na rączki, na główkę, kaski, i inne elementy, które utrudniają skaleczenia, obtarcia, czy nawet złamania. W tym sensie kupujemy również moskitiery dla dzieci, żeby nie pokąsały ich żadne owady, bo pozostawić mogą nieprzyjemne ugryzienia.

Autor: timsamoff

Tym samym, kupujemy odpowiednią poduszkę (poduszki dla maluchów) dla dziecka, które pozwoli mu się wygodnie wyspać i nie narazi go na zbędne bóle w kręgosłupie, bóle głowy czy pleców. Powyższe kroki można streścić w zdaniu: zapobiegamy, bo oferowane narzędzia są łatwe w realizacji. A co w chwili, gdy nasze dziecko jest zagrożone, na przykład, przez pedofila? Sprawa jest bardzo istotna, więc pamiętajmy, aby zawsze mieć w polu widzenia nasze dziecko, ale jednakowoż ważny jest walor edukacyjny. Powtarzajmy do znudzenia, nie natarczywie, lecz mądrze, argumentując, iż nie wolno z nigdzie chodzić z obcymi, nie wolno też przyjmować od niego żadnych batoników czy innych wabików.

Jednocześnie, nie można zrobić z dziecka paranoika który będzie się bał dorosłych. Zaleca się otaczać go ludźmi w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych, podobnie jak powinniśmy je wychowywać pośród zwierząt, by udowadniać, że świat jest pozytywny, lecz zawsze należy być czujnym. Z jednej strony, jeśli wychowamy naszą pociechę paranoicznie to będzie ono podejrzliwe wobec każdego człowieka czy każdego napotkanego psa czy kota, z drugiej strony, jeśli nauczymy naszą pociechę zbytniej ufności do wszystkich to takie coś może skończyć się bardzo źle.

Jeśli zainteresował Cię tego typu artykuł, zobacz bez wahania ten świeży tekst (http://www.tablicowo24.pl/kategorie/tablice-ceramiczne/) – on też jest warty zainteresowania, więc na pewno się nie rozczarujesz!

Jak obcy to za każdym razem ostrożność, jak bezpański pies, to lepiej nie głaskać, chyba, że taki czworonóg jest z kimś, wtedy można się zapytać o pogłaskanie. Tak proste i jasne porady już niejedną pociechę obroniły przed zagrożeniem lub przed zbytnią bojaźliwością. Nie lekceważmy ich. Pamiętajmy, że dziecko rozumie więcej niż się czasem wydaje (ochraniacz dla dziecka).

Jeśli masz możliwość uzyskać inne dane na omawiany wątek, to wykorzystaj to i kliknij na poniższy odnośnik i przeczytaj na stronie (http://wilanow.varsovia.edu.pl/).

Warto rozmawiać z dzieckiem jak z dorosłą osobą, dojrzale przedstawiać temat. Dziecko to bardzo wierny towarzysz rozmowy, ale wyczuwa czy jesteśmy z nim szczerzy i je szanujemy czy traktujemy jak gorszą istotę. Przekażmy więc te informacje subtelnie, lecz jednocześnie w sposób czytelny, a dziecko na pewno będzie bezpieczniejsze.