Małe dziecko spędza na zabawie znaczną część swojego dnia. Na początku każde dziecko wymaga dużo uwagi i naszego zaangażowania w zabawę. Z czasem, gdy maluchy dorosną, należy zachęcać je do samodzielnej zabawy. Warto zadbać o to, aby przedmioty, którymi dzieci się bawią, były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają bardzo istotną rolę w rozwijaniu umiejętności, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Dzięki nim dzieci odkrywają i poznają świat, jaki je otacza.

zabawki interaktywne:
Jak wybrać odpowiednie zabawki dla naszego dziecka? Przede wszystkim należy dobrać przedmioty do zabawy do wieku dziecka. Aby spełniała swoją rolę, musi być odpowiednio dostosowana do możliwości i umiejętności malucha. Dzieci w zależności od tego, ile mają lat, potrzebują rozwijać różne sprawności. Naturalnie maluchy do 3 lat mają zupełnie inne potrzebyod dzieci chodzących już do przedszkola.

zabawki lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Starsze dzieci mają już pewną wiedzę odnośnie tego, co je otacza. Mogą same podejmować decyzję przy zakupie zabawek, wybierając przedmioty, które są dla nich najładniejsze. Warto jednak pokierować nieco małym konsumentem i zamiast kolejnej lalki czy samochodziku, kupić mu puzzle (więcej: ) lub klocki LEGO. Są to rzeczy, które uczą spostrzegawczości, a także rozróżniania kształtów, dostrzegania różnic i podobieństw pomiędzy elementami. Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki czytania i pisania.

Dla maluszków, które jeszcze nie potrafią chodzić najlepszą zabawą może być mata edukacyjna. To specjalna mata, wykonana z miękkiego materiału, na której znajdują się dodatkowe elementy do zabawy.

Interesuje Cię istotna oferta (https://beforya.pl/category/bizuteria-na-halloween) zakupu podobnego towaru? Zapraszamy zatem do kliknięcia w poniższy link. Tam znajdziesz ich dużo więcej.

Mogą to być na przykład gryzaczki i kolorowe maskotki, którymi maluch może się nacieszyć. Maty edukacyjne są wyjątkowo popularne, ponieważ nie kosztują zbyt wiele, a są wygodne, mobilne i pozwalają zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.

Dla roczniaków idealnym rozwiązaniem mogą się okazać zabawki interaktywne. Takie zabawki są tak pomyślane, żeby mieć za zadanie stymulować rozwój dziecka w różnych sferach, na przykład motorycznej, ale także społecznej. Bezpieczna i dobrze skonstruowana zabawka uwzględnia bowiem to, na jakim etapie rozwoju jest dziecko w danej chwili.