Mój wuj jest tzw. złotą rączką. Człowiekiem który – jak mi się wydawało kiedy byłem dzieckiem – potrafi zbudować nieomal co tylko możliwe, od karmika dla ptaków w podwórku, po umeblowanie samodzielnej budowy. Z zawodu wujek jest lakiernikiem.

lego technic

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Jest poza tym artystyczną duszą, dlatego we własnym mieszkanku (poza własnoręcznie stworzonymi sofami) na sklepieniu i ściankach wyrysował oryginalne rysunki.

Zaintrygował Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to zobacz także uwagi z www (http://www.varsovia.edu.pl/), ponieważ one również dotyczą pokrewnej kwestii.

Jak większość osób w mej rodzinie jest mężczyzną który uwielbia odpoczywać kombinując. TV niezbyt często jest u wujka włączony. W wolnych chwilach poszukuje dla siebie coś do roboty. Od lat w długie, jesienne wieczory zajmuje się modelarstwem, co zdaje mi się pozwala mu spełnić się jako konstruktor. Kiedy tak patrzę czasem na wujka podczas rodzinnych odwiedzin przy klejeniu modeli widzę w wujaszku chłopca. I zastanawiam się czasem czy wujaszkowi nie zrobić figla i zakupić mu zestaw Lego Technic.

Wiem, że tego typu podarek dla sześćdziesięciolatka to bardzo karkołomny koncept, ale wydaje mi że uradowałby się np. z radiowo sterowanego modelu maszyny budowlanej . Samochodzik ten został zaprojektowany przez producenta kloców w porozumieniu z producentem rzeczywistej maszyny budowlanej.

Czy rozpatrywany materiał nie jest emocjonujący? Jeśli tak sądzisz, kliknij ten odnośnik – zalecamy tę witrynę (http://pischool.pl/hiszpanski/), ponieważ odnajdziesz tam przyciągające oko teksty.

Odwzorowano najdrobniejsze szczegóły, nawet małe jak konstrukcja rzeczywistego napędu. 11 latek zainteresowany tym jak działają różnego rodzaju maszyny z pewnością zestawami Lego Technic będzie zafascynowany. Pozwalają one na uczenie się przez młodego inżyniera jakim sposobem konstruuje się rzeczywiste wehikuły, z jakich elementów są one wykonane. Ponieważ wybrane zabawki (jak wzmiankowana ładowarka) są pojazdami zdalnie sterowanymi, młody technik ma sposobność zapoznania się z elementami nowoczesnej techniki.

Niewątpliwie dostępne są także prostsze zabawki z napędem „naciągowym”, wykorzystujące do jazdy zasadę sprężyny. Tak więc mały technik ma okazje w praktyce zaznajomić się z zasadą zamiany energii. Poznaje zatem przy okazji elementów fizyki. Niekwestionowaną zaletą zestawów Lego Technic jest fakt, iż jeden taki zestaw to dwie zabawki. Poza tym wybrane zestawy Lego Technic są ze sobą kompatybilne, da się je zatem ze sobą prosto zestawiać i tworzyć coraz bardziej wymagające maszyny. Tym samym młody konstruktor ma przed sobą coraz to nowe bardziej skomplikowane zadania. Na pewno zatem nie będzie się nudził. Produkty te projektowane są dla dzieci między 11 a szesnastym rokiem życia. Młodsze latorośle najprawdopodobniej nie poradzą sobie.