Obecnie sprzedawane konsole do gier to bardzo wydajne urządzenia, na jakich granie jest prawdziwą przyjemnością. Będzie to dotyczyć także najnowszego dziecka firmy Microsoft, czyli konsoli Xbox One, która niedawno ukazała się na rynku. Ta konsola miała być przełomem, Microsoft planował na początku zastosować z niej kilka całkowitych nowości, ale na koniec się okazało, że powstała zwykła konsola. No nie do końca może zwyczajna, bo przeganiająca parametrami swoich konkurentów, obecnie jest to najlepszy sprzęt służący do gier, jaki zakupić można w sklepach.

gra na Xbox One

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Xbox one używa formatu blue-ray, przez co nie ma problemów z większą ilością płyt, kiedy gra będzie pojemniejsza, co stało się sporym utrudnieniem starszych wersji konsol. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w duży dysk twardy, na jakim bez najmniejszych problemów może się zmieścić parę gier. Konsola funkcjonuje pod kontrolą oczywiście systemu Windows, trochę przypominającego sprzedawany dzisiaj Windows 8, jednak jak się okazuje, system nie we wszystkich szczegółach jest dopracowany i niekiedy ciężko się z nim odnaleźć.

granie na Xbox One

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz to, co najważniejsze dla wszystkich konsol, to są rzecz jasna interesujące tytuły gier na Xbox One. A w tej dziedzinie najnowsze dziecko microsoftu także wysoko zawiesiło poprzeczkę. Tytułów jest całkiem sporo, w tym ostatnie światowe szlagiery, których raczej się nie znajdzie u konkurentów. Największym zainteresowaniem oczywiście się cieszą gry zręcznościowe xbox one, tu w propozycji jest co najmniej kilka grywalnych, solidnych pozycji. Poza tym z pewnością graczy zainteresują gry wyścigowe xbox one, świetna oprawa graficzna może zachwycić chyba każdego wielbiciela motoryzacji, który lubi taką rozrywkę.

Jedną z najciekawszych rzeczy, którą posiada najnowszy model konsoli Misrosoft jest nowy Kinect. Microsoft postawił na dość radykalne rozwiązanie, i nie oferuje samej konsoli, a tylko kompletny zestaw (a tutaj interesujące gry na konsolę: gry zręcznościowe xbox one). Wprawdzie bez użycia kinecta bezproblemowo można pograć w większość gier, lecz jeżeli już się go ma, to warto go stosować, a funkcjonalności rzeczywiście ma przeogromne. W porównaniu z poprzednią wersją pozwala na tak dużą grywalność, że po włączeniu gry sporo graczy będzie miało duże problemy z jej zakończeniem.