W ostatnim dziesięcioleciu średnia cena prezentu komunijnego wzrosła nawet kilka razy. W latach 90 do nagminnie kupowanych prezentów należały: rowery, zegarki, klocki i pozostałe zabawki. Obecnie zazwyczaj preferowane są urządzenia elektroniczne: konsole do gier, tablety, telefony komórkowe, komputery i tak dalej. Budżety niektórych przyjęć z okazji pierwszej komunii są w stanie dorównać na chwilę obecną środkom potrzebnym na wyprawienie wystawnych wesel.

Klocki lego na prezenty komunijne

Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy rodzice urządzają pociechom przyjęcia z okazji pierwszej komunii w kosztownych restauracjach, przy akompaniamencie orkiestry czy didżeja, najlepsze lokale w czasie komunijnym są rezerwowane z rocznym wyprzedzeniem. Co ciekawe, tego rodzaju przepych jest praktykowany głównie przez rodziny umiarkowanie bądź mało religijne.

Dlaczego nie kupować elektroniki?Nabywanie elektronicznych prezentów niesie za sobą dużo komplikacji. Nigdy nie można mieć bowiem pewności, że inna osoba nie kupiła takiego samego prezentu, istnieje także duża szansa, że prezent nie przypadnie dziecku do gustu. W celu zaoszczędzenia można bowiem wybrać wcześniejszy model gadżetu, o jakim marzy dziecko, co może je zdenerwować.

Interesuje Cię ten wątek? To odsyłam do strony www, ponieważ odkryjesz tam masę fascynujących treści na ten temat.

Wbrew pozorom cały czas dużym zainteresowaniem cieszą się klocki, warto zobaczyć: kreatywne mega blocks hot wheels. Elektronika jest ponadto podatna na różnego rodzaju uszkodzenia – od zalania, po uszkodzenia mechaniczne czy spowodowane wpływem pola magnetycznego, co przy sporej aktywności dziecka może zaskutkować błyskawicznym zniszczeniem takiego drogiego podarunku. Nabywając konsolę do gier, należy się liczyć z często wysokimi cenami gier (wynoszącymi nawet 200 złotych). Należy więc brać sporo aspektów pod uwagę.

Prezenty na komunię

Autor: stevendepolo/ flickr.com

Uniwersalne alternatywyPrezent na pierwszą komunię nie musi być drogi, ważne żeby wywołał radość u dziecka. O ile niektóre zabawki, jak lalki czy plusz być korzystnym wyborem na każdą okazję. Do takich prezentów należą chociażby klocki Lego. Dlatego trzeba sprawdzić: różnorodne klocki lego.

Czy poruszana w tym wpisie sprawa nie przykuła Twej uwagi? Jeśli tak, to oprócz tego kliknij ten link – szalenie zalecamy tą treść (https://kickicstore.pl/pl/wyprawka).

Oferowanych jest wiele kompletów Lego dopasowanych do upodobań różnych grup dzieci, w różnych przedziałach cenowych. Łatwo jest więc znaleźć kompromis między ceną a marzeniami dziecka. Dla chłopców najlepszym wyborem mogą być klocki lego castle, młodym dziewczynkom mogą się spodobać zestawy sygnowane przez kucyki pony, bądź klocki z serii friends.