Fotografie z zlotu ptaka wykonuje się nie tylko z aeroplanu bądź helikoptera. Przedsiębiorstwa fotograficzne mają na to mnóstwo innych metod. Częstokroć tańszych i sprawdzających się akuratniej w konkretnych momentach niż stalowy ptak czy helikopter. Jako przykład mogę podać wszelakie rozmaite imprezy masowe gdzie świetnie sprawdzi się balon który bez żadnego problemu potrafi przez wiele godzin unosić się w jednym miejscu i realizować zdjęcia z góry przy pomocy zawieszonego pod nim aparatu cyfrowego.

fotografia

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Aparat ten jest sterowany radiowo i może uzyskiwać fotografie praktycznie pod wszystkimi kątami. Balonem można realizować zdjęcia z góry (sprawdź: ) z wysokości 5 – 150 m. Co ważne za pomocą balonu można bez problemu sfotografować miasto ponieważ nie dotyczy go zakaz lotów nad terenami zabudowanymi. Balonu helowego można jednak używać przy bezwietrznej pogodzie lub przy małym wietrze. Podczas wietrznej pogody świetnie natomiast może sprawdzić się latawiec. Wiele firm fotograficznych wyspecjalizowanych w realizowaniu zdjęć z góry używa sprzętów zaprojektowanych na własne potrzeby i często własnej produkcji. Są to rozmaitego rodzaju drony bezzałogowe: wielowirnikowce. Docierają one w trudno dostępne miejsca.

Fotografii wykonanych w ten sposób używa się w kartografii, w pomiarach geodezyjnych, w nadzorze budowlanym. Są niezwykle pomocne przy budowie dużych obiektów. Przy pomocy zdjęć z góry wykonuj się dokumentację w toku dużych inwestycji (przykładowo z budowy dróg i autostrad).

Jeżeli chcesz zgłębić rozważane zagadnienie również pod innym kątem i poszukujesz pokrewnych wiadomości, to więcej znajdziesz tutaj (http://touchofart.eu/galeria/Pablo-Picasso/).

Korzysta się z nich też w trakcie prac wykopaliskowych. Pałace i zamki jak też obiekty ciekawe pod względem turystycznym również

fotografia

Autor: Paul Loebach
Źródło: Umbra

uwiecznia się w ten sposób. Drony można wykorzystać w lokalizacjach o utrudnionym dostępie. Tworzy się także tak przepiękne dokumentalne filmy o przyrodzie.

Również z lotu ptaka są obecnie wykorzystywane w marketingu. Już nie tylko te największe przedsiębiorstwa zamawiają zdjęcia tego typu (więcej pod tym adresem: Jak widać fotografia lotnicza ma bez liku zastosowań i jest dyscypliną bardzo mocno rozwijającą się. Dzięki zastosowaniu tańszych nośników niż samolot czy też helikopter na sesję z lotu ptaka mogą dzisiaj sobie pozwolić także nieduże firmy a firmy fotograficzne wyspecjalizowanych w wykonywaniu takich fotografii na brak zajęcia raczej nie narzekają.