Harcerstwo od wielu lat cieszy się w naszym kraju sporym zainteresowaniem. W ubiegłych latach było bardzo popularne, w zasadzie każda ze szkół miała swoje harcerskie i zuchowe gromady.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi ludzie bardzo chętnie wyruszali na zbiórki, harcerstwo kształtowało postawy młodzieży, lecz również uczyło wytrwałości, patriotyzmu i odpowiedzialności. Obecnie, mimo że świat wygląda całkowicie inaczej, króluje elektroniczna rozrywka, to bez przerwy jest sporo osób, które pragną być harcerzami i rozpoczynają przygodę w jednej z drużyn. W zasadzie nie trzeba spełniać jakiś bardzo wygórowanych warunków, aby harcerzem zostać. Wystarczy trochę wolnych chwil i przede wszystkim zaangażowanie. Analogicznie jak dawniej, dziś również harcerstwo oprócz tego, że umożliwia przeżywanie wielu ciekawych przygód, umacniają postawę i charakter swych członków, pokazuje patriotyzm, pracowitość i odpowiedzialność. (żywność liofilizowana) Jeśli ktoś będzie szukał w tym tylko płytkiej, szybkiej rozrywki, to może się szybko znudzić, lecz jeżeli pewne wartości i cechy charakteru nie są mu obce, to z pewnością odnajdzie w uczęszczaniu na zbiórki wiele przyjemności i radości.

Bycie w harcerstwie cały czas kojarzy się z rajdami i obozami. Harcerze często mając wyjazdy, odpoczywając i uzyskując w czasie takich wypraw nowe umiejętności. Żeby nim zostać nie potrzeba wielkich finansowych nakładów, lecz parę elementów raczej każdy harcerz powinien posiadać. Do wypraw na obozy i biwaki z pewnością może się przydać dobry sprzęt turystyczny, na przykład śpiwór czy karimata (odnośnik do sklepu). Jeżeli będzie się chciało aktywnie brać udział w harcerskim życiu, to warto zainwestować trochę więcej i kupić markowy, porządny sprzęt (link do sklepu). Pozwoli to na wycieczki nawet w jesienne miesiące, gdy jest niższa temperatura, bez obawy że się zmarznie. Oprócz tego każdy harcerz powinien posiadać chustę, pas i mundur, a po uzyskaniu nowych zdolności zostaje to nagradzane specjalną naszywką na mundurze. Do zakupu wszystkich tych akcesoriów najlepsza jest internetowa składnica harcerska, tam można będzie kupić wszystko co potrzebne w korzystnych cenach.