Marzysz, by zabłysnąć w towarzystwie? Posiądź rzadką umiejętność, zaskocz czymś niezwyczajnym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Brzmi interesująco, prawda? Możesz też powiedzieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i pokazać niedowiarkom, że faktycznie potrafisz czytać w tym niepopularnym języku. Masz możliwość robienia wiele rzeczy, zdecydowanie największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a zbiór niewykorzystanych możliwości.

Nauka w grupie

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com

No tak, mnogość możliwości to bardzo często zdradliwa ułuda wyboru, to widmo działania nakierowana na osiąganie więcej i więcej, choć jednocześnie, tkwimy w tym samym miejscu. Omówiony wcześniej język tybetański (korepetycje zz tybetańskiego) to tylko przykład, identycznie możemy powiedzieć o nauce języka węgierskiego czy nauce języka ukraińskiego (rozmawiaj po ukraińsku), kupujemy wszystkie niezbędne książki, słowniki, lecz zamiast rozpocząć uczenie się, tkwimy w miejscu i liczymy chyba na jakąś podpowiedź, na sygnał start, który ktoś ma ogłosić.

Taki sygnał nie pokaże się nam, tak samo, jak nikt nie powie nam, żebyśmy w końcu podjęli jakąś decyzję: wóz albo przewóz, lepsze coś niż nic, lepiej zrobić coś później, aniżeli w ogóle. A ty ciągle stoisz w miejscu i myślisz, co wybrać, a latka lecą. Tak dochodzimy do punktu, w którym trzeba podjąć dalsze decyzje. Załamać się? Czekać na rozwój wypadków? posłuchać rad starszych znajomych czy może odwiedzić prywatnego doradcę zawodowego? Nic z tych rzeczy.

Sprawdź, że praktyczna treść (https://www.witnatura.pl/pl/2013-4her-paulina-ihnatowicz) posiada potrzebne dane, które są wartościowe – one Cię bezsprzecznie totalnie wciągną. Kliknij tu!

Może zabrzmi to dziwnie, ale musisz wsłuchać się po prostu w swój wewnętrzny głos. Jak to zrobić?

Najłatwiej, sam wiesz w czym jesteś dobry, w czym zawsze przewyższałeś innych, a w jakich dziedzinach byłeś słabszy. To najłatwiejszy sposób, żeby „prześwietlić” siebie na nowo, by znaleźć wewnętrzną moc. To także najlepszy sposób, żeby zabłysnąć w swoim fachu, specjalizacji, która jest w tobie, tli się gdzieś wewnątrz ciebie, ale z racji różnych wydarzeń, złych wyborów, wypadków życiowych, zatraciłeś to, co teraz zamierzasz odzyskać. Do dzieła!