Klocki to prawdopodobnie jedna z najbardziej wziętych zabawek, zaraz po pluszowym misiu. Zarówno w wypadku pluszaka jak i w wypadku klocków, nie ma znaczenia płeć dziecka, zarówno kapitalnie radować się nimi będą chłopcy jak i dziewczynki. Pierwsi przy pomocy prostokątnych brył stawiać będą auta i samoloty czy poligon dla plastykowych żołnierzyków. Z kolei panienki mogą postawić mieszkania dla lal, chociaż oczywiście nie jest to regułą. Zdarzają się również dziewczęcia, które bawią się autami, jak chłopcy wznoszą garaże i tym podobne budowle.

wieża z klocków Lego Duplo

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Niezaprzeczalnym plusem zestawów Lego Duplo czy też innych tego typu klocków jest to, iż dzieci ogranicza jedynie ich wena twórcza. Tego rodzaju zabawki uczą dzieciaki pomysłowości i wyrabiają fantazję. Mało tego, może to być wspaniała rozrywka dla całej rodzinki. Nie istnieją przeszkody, by wraz z dziećmi bawili się ich rodzice. Proste konstrukcje można składać już nawet z najmniejszymi latoroślami.

klocki typu Lego

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie gama zestawów klocków jest bardzo rozbudowana, w zależności od wieku i zainteresowań odbiorców. Zestawy Lego Duplo dedykowane są dla najmłodszych, dlatego też są one stosunkowo duże, ażeby dziecko w wieku poniżej 3 roku życia mogło używać ich całkowicie bezpiecznie, tak że nawet to najmniejsze z dzieci w trakcie zabawy nie połknie żadnego elementu. Zestaw klocków Lego Duplowykonano z solidnego plastiku. To, że poszczególne fragmenty są sporych rozmiarów, nie tylko przez wzgląd na bezpieczeństwo dzieci. Poza tym takie duże klocki dużo łatwiej jest z sobą scalać, wygodniej jest więc się nimi bawić małemu dziecku. Dopasowane są one także do poziomu rozwojowego malucha.

Tak więc najmłodsze spośród dziatwy mogą pobawić się zestawami klocków w formie zwierzątek. Nawet logotyp zestawu Lego Duplo przedstawia zarys króliczka. Świetnie to obrazuje filozofię tego zestawu. Wszystko jest tu proste i oczywiste, tak ażeby pędrak nie miał kłopotu w trakcie zabawy, i nie zniechęcił się zbyt kłopotliwymi zadaniami.

Nieskomplikowane formy i wyraźne odcienie posiadają również wartość edukacyjny. Schematyczne kształty zwierząt i postaci mają za zadanie maluchowi pomóc w zapamiętywaniu i powiązaniu nazw z obiektami w rzeczywistości.

Jeżeli opisywana tematyka jest godna Twojej uwagi, wejdź bez wahania tutaj – ta treść (http://korepetycjezinformatyki.pl/deklaracja-maturalna-2019-co-wybrac/) na pewno także Cię bardzo zaciekawi.

Kiedy maluch wyrośnie z zestawów Lego Duplo, czekają go następne atrakcje, ponieważ zabawy klockami to wspaniała rzecz dla dzieciaczków w każdym wieku.