Klocki to prawdopodobnie jedna z najbardziej wziętych zabawek, zaraz po pluszowym misiu. Zarówno w wypadku pluszaka jak i w wypadku klocków, nie ma znaczenia płeć dziecka, zarówno kapitalnie radować się nimi będą chłopcy jak i dziewczynki. Pierwsi przy pomocy prostokątnych brył stawiać będą auta i samoloty czy poligon dla plastykowych żołnierzyków. Z kolei panienki mogą postawić mieszkania dla lal, chociaż oczywiście nie jest to regułą. Zdarzają się również dziewczęcia, które bawią się autami, jak chłopcy wznoszą garaże i tym podobne budowle.

wieża z klocków Lego Duplo

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Niezaprzeczalnym plusem zestawów Lego Duplo czy też innych tego typu klocków jest to, iż dzieci ogranicza jedynie ich wena twórcza.

Jeśli szukasz zajmujących wiadomości na prezentowany temat, to pomoże Ci ta optymalna strona (http://www.sugoikit.com/products/ciepla-bluza-danganronpa-monokuma-wz-1), na której znajdziesz wiadomości, które Cię zaciekawią.

Tego rodzaju zabawki uczą dzieciaki pomysłowości i wyrabiają fantazję. Mało tego, może to być wspaniała rozrywka dla całej rodzinki. Nie istnieją przeszkody, by wraz z dziećmi bawili się ich rodzice. Proste konstrukcje można składać już nawet z najmniejszymi latoroślami.

klocki typu Lego

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie gama zestawów klocków jest bardzo rozbudowana, w zależności od wieku i zainteresowań odbiorców. Zestawy Lego Duplo dedykowane są dla najmłodszych, dlatego też są one stosunkowo duże, ażeby dziecko w wieku poniżej 3 roku życia mogło używać ich całkowicie bezpiecznie, tak że nawet to najmniejsze z dzieci w trakcie zabawy nie połknie żadnego elementu. Zestaw klocków Lego Duplowykonano z solidnego plastiku. To, że poszczególne fragmenty są sporych rozmiarów, nie tylko przez wzgląd na bezpieczeństwo dzieci. Poza tym takie duże klocki dużo łatwiej jest z sobą scalać, wygodniej jest więc się nimi bawić małemu dziecku. Dopasowane są one także do poziomu rozwojowego malucha.

Tak więc najmłodsze spośród dziatwy mogą pobawić się zestawami klocków w formie zwierzątek. Nawet logotyp zestawu Lego Duplo przedstawia zarys króliczka. Świetnie to obrazuje filozofię tego zestawu. Wszystko jest tu proste i oczywiste, tak ażeby pędrak nie miał kłopotu w trakcie zabawy, i nie zniechęcił się zbyt kłopotliwymi zadaniami.

Nieskomplikowane formy i wyraźne odcienie posiadają również wartość edukacyjny. Schematyczne kształty zwierząt i postaci mają za zadanie maluchowi pomóc w zapamiętywaniu i powiązaniu nazw z obiektami w rzeczywistości.

Jeżeli opisywana tematyka jest godna Twojej uwagi, wejdź bez wahania tutaj – ta treść (http://korepetycjezinformatyki.pl/deklaracja-maturalna-2019-co-wybrac/) na pewno także Cię bardzo zaciekawi.

Kiedy maluch wyrośnie z zestawów Lego Duplo, czekają go następne atrakcje, ponieważ zabawy klockami to wspaniała rzecz dla dzieciaczków w każdym wieku.