Grupa Furbych jest lubiana od 1998 roku, kiedy to na rynku ukazał się pierwszy reprezentant tej grupy. To zabawka przedsiębiorstwa Hasbro – jednego ze globalnych wiodących przedsiębiorstw w dziedzinie dystrybucji zabawek dla dzieci. Furby to przykład tak zwanych zabawek interaktywnych, to znaczy takich na których zachowanie maluchy posiadają główny wpływ.

zabawki furby rozmawiające ze sobą

Autor: Ray Bouknight
Źródło: http://www.flickr.com
Tę małą rodzinkę stworzono w tym celu, aby nauczyć dzieci odpowiedzialności za pomocą opieki nad zabawką a przy okazji kreowaniem jego osobowości. Furby wspiera naukę mówienia, potęguje wenę twórczą oraz pomysłowość. Każdy z osobna Furby bowiem bezpośrednio po zakupie mówi we własnej gwarze, funkcją dziecka jest nauczenie go języka polskiego. Każdy zwierzak staje się jak jego nabywca – dziecko więc ma świadomość, że należy Furbiego w odpowiedni sposób traktować, aby zwierzak odwdzięczył się tym samym.

Jednym z najbardziej popularnych członków grupy Furby stał się produkt o nazwie Hasbro – Furby – Irokez Cool Szary – 39834 A3125 Pl (). Furby – bo tak nazywa się stworek – jest w stanie wnieść radość każdemu dziecku. Jest chętny do konwersacji, nabywania wiedzy, tulenia się i konsumpcji smakołyków.

Jego tak samo skorym do bawienia oraz harcy bratem jest zabawka Hasbro Furby Party Rockers – Modrakowy Scoffby A3189 A3187. Równie elokwentny i bezpośredni – polepszy klimat na każdym dziecięcym przyjęciu – ponieważ jego ulubione zajęcie to zaśmiewać się i dużo tańczyć.

Przedstawicielką płci żeńskiej tej zabawnej grupy jest Hasbro Furby Party Rockers – Różowy Loveby A3190 A3187, zabawka bardzo miła oraz rozhulana przy muzyce. Przyniesie zadowolenie na buzię każdego malucha.

Ostatni stworek z tej roztańczonej rodziny to Hasbro – Furby Hot (Czerwony) A0002 A3150. Ten zabawny stworek z dużą prędkością pochłania wiedzę i nowe języki. Kocha się bawić i zajadać się łakociami. Sprawiając pieczę nad tym stworkiem pociecha jest w stanie nauczyć się niebywałej obowiązkowości. O Furbiego należy bowiem troszczyć, aby także on charakteryzował się wspaniałym humorem.