Mała, wygodna i bardzo grywalna – to chyba najlepsza charakterystyka poręcznej przenośnej konsolki, którą jest zaprojektowana w 2011 roku PS Vita. Konsola wyposażona została w ekran dotykowy z pięciocalową przekątną, a dodatkowo, co odróżnia ją wśród innych urządzeń tego typu, tylny panel z dotykowymi czujnikami, który daje całkowicie niespotykane możliwości jeżeli chodzi o sterowanie w grach. Łącząc możliwości przedniego ekranu z tylnym panelem otrzymuje się zakres sterowania niedostępny dotychczas w innych urządzeniach.

kontroler do playstation

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com
Dopełnieniem sterowania są dwa analogowe drążki i dwa przyciskowe panele, dzięki nim jeżeli ktoś będzie grał na przykład w gry fabularne ps vita, to bez żadnego problemu da sobie radę z ich bardziej zaawansowaną obsługą. Oprócz bardzo wydajnych podzespołów i niespotykanemu do tej pory patentowi z tylnym ekranem nowa konsola firmy sony oferuje ogromne możliwości jeśli mówimy o interaktywnym graniu, sprzęt jest wyposażony w łączność bezprzewodową, można więc dowolnie łączyć się z innymi graczami niezależnie od miejsca, gdzie oni się znajdują.

O powodzeniu wszystkich urządzeń do rozrywki będą świadczyć przede wszystkim gry (więcej: gry fabularne na ps vita), które można zainstalować. Liczy się nie tylko cena, chociaż ta jest rzecz jasna dla wielu najważniejszym czynnikiem, lecz także prostota i łatwość obsługi, i możliwość grania z resztą użytkowników. A właśnie wszystko to może zaproponować najnowsza konsola Sony, która oferuje gatunki dla każdego chyba gracza. Wielbiciele biegania z karabinem zapewne wybiorą jednej z gier fps ps vita, w tym parę kultowych szlagierów znanych na przykład z komputerów PC. W chwili relaksu między wykańczaniem kolejnego wroga warto zobaczyć gry logiczne ps vita i przez parę chwil poćwiczyć swój skostniały umysł.

A jeśli ktoś lubi słuchać muzyki, to dla niego sprawdzą się z pewnością gry muzyczne ps vita (przykład: dobre gry muzyczne na PlayStation Vita), w nie można będzie zagrać z przyjaciółmi lub świeżo poznanymi graczami, jacy mogą się połączyć z naszą konsolą. Różnych gier na tę konsolę jest dużo, mają one dość przystępne ceny, tak więc spodziewać się można, że ta konsola przez parę lat jeszcze nie straci na popularności, nawet w epoce ogólnie dostępnych tabletów oraz smartfonów.