We współczesnym społeczeństwie wysokim znaczeniem cieszą się zawody techniczne. Nie dziwi więc fakt, iż znajduje to odbicie w zabawach naszych latorośli. Z rozkoszą zatem wcielają się w funkcje architektów miast czy klasycznie w zawód policjanta. Aby rozrywka była wystrzałowa, trzeba na przykład zbudować kompletne miasteczko.

w mieście Lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Formuła na to jest całkiem banalny, wystarczy drobinka wyobraźni, pudelka i już makietka wykonana. Oczywiście na dworze wszystko może się miasteczkiem. Co jednak zrobić, gdy młodzi inżynierzy nie mogą bawić się poza domem, bo pogoda nie dopisze. W takim czasie ze wsparciem nadchodzą klocki. I jeszcze raz tak samo jak na podwórzu da się skonstruować Warszawę. Dziadkowie współczesnych dzieci mieli zaledwie swoją wyobraźnię i zrobione z drewna kostki z których konstruowali miasteczka.

miasteczko z klocków Lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku XXI w., malcy mają na pewno prościej, starczy zestaw Lego City, i po sprawie.

Ciekawe fakty o tej tematyce zdobędziesz w różnych serwisach, lecz znacząca witryna jest jedynie jedyna! Zweryfikuj

W kilkanaście minut powstają karetki , auta straży pożarnej, porty lotnicze bądź komendy policji, łącznie z aresztami. Nie wybuchają wtedy kłótnie o to, co ta czy inna budowla przedstawia. Zestaw Lego City zaprojektowany jest dla dzieciaków powyżej 4 lat, które potrafią już abstrakcyjnie myśleć, łatwo z zadanych podobnych do siebie fragmentów budują nowe obiekty. Zestawy te na pewno da się zaliczyć do kategorii zabawek edukacyjnych, bowiem uczą latorośle likwidować problemy, nauczają że z jednakowych części przy odrobinie kreatywności mogą oni stworzyć absolutnie oryginalne obiekty. Zestaw Lego City zawiera w jednym opakowaniu minimum 2 opcje, na przykład z tych samych detali można skonstruować radiowóz i samochód wyścigowy. Wybór wariantu zależy jedynie od dziecka.

Opiekun dziecka podczas zabaw ma sposobność pobudzać manualne umiejętności malucha, co na pewno przydaje się w życiu szkolnym czy też dojrzałym. Bez wątpienia jest to też sposób na budowanie więzi potomka z dorosłymi. W trakcie takiej zabawy, można poprzez zabawę nauczyć potomka, iż do zamyślonego efektu dochodzi się sukcesywnie, poprzez stopniowe spełnianie wprzódy przemyślanego planu.

U starszych dzieciaków może stać się klocki Lego City pretekstem do wytłumaczenia poniektórych nieskomplikowanych faktów matematycznych. Przykładowo działania bloczka. Wbrew utartym schematom jest to frajda miła nie tylko dla dzieciaków ale także ich rodziców. Odpowiednio wyreżyserowana zabawa może być świetną frajdą a jednocześnie nauką oraz sposobem na szary, dżdżysty wieczór.