Niektórzy ludzie nie mogą obejść się bez seriali. Jest to w pewien sposób zastępcza, z goła inna, ale równoległa rzeczywistość, do której z chęcią powracamy w każdej wolnej chwili. Kochamy przypatrywać się naszym ulubionym bohaterom, śledzić ich życie, myśleć, co zdarzy się w następnym sezonie. Twórcy zaś, żebyśmy przypadkiem się nie znużyli koncepcją serwują nam scenariuszowe majstersztyki, sensację, dramat i komedię w jednym. W ostatnich latach raczej nieprzypadkowo oglądanie seriali stało się pewnym stylem życia.

gry

Źródło: http://www.morguefile.com/

I nie mowa tu o serialach, którymi raczą nas nasze rodzime media. Mowa o superprodukcjach amerykańskich, takich jak „Dexter” lub „House Of Cards”, które przyciągają wielkie audytorium. Jaka grupa ludzi najczęściej ogląda tego typu rzeczy? Jeśli skupimy się na naszych polskich serialach to przedział wiekowy kształtuje się w okolicach 40-70 lat. Częściej są to kobiety, choć panowie rzadziej się do tego przyznają.

Dochodzisz do przekonania, że dobrze byłoby poszerzyć swoją wiedzę na opisywany tu problem? Kliknij zatem na ten link i przeczytaj więcej pomocnych wskazówek.

Jeśli zaś chodzi o seriale amerykańskie, które najczęściej oglądamy w Internecie, to jak łatwo się domyślić oglądają je osoby w młodym wieku, z wielkich miast. Propozycja dla dzieci i dorosłych: serial dramat

W czym tkwi sukces tej formy rozrywki? zdaje się, iż klucz do zrozumienia tego fenomenu kryje się w tym, o czym mówiliśmy na wstępie tekstu: w uzależnieniu. Za tym pojęciem przemawia szereg składowych takich jak szybka akcja, utożsamienie z bohaterami, zagadka, tajemnica, ciągła wątpliwość, co też stanie się się w następnym odcinku. Twórcy wyczuwają świetnie te nastroje i specjalnie zapętają wątek przed końcem odcinka… To z tego powodu z zapartym tchem czekamy na następną część.

gry na konsole

Autor: jareed
Źródło: http://www.flickr.com

To działa w każdym rodzaju serialu. Znakomicie sprawdzi się w serialu akcji, w serialu animowanym, serialu anime jak i w serialu dramatycznym. Tak jak w tych: seriale animowane. Co więcej, nikt z nas nie jest bezpieczny będąc narażonym na tego typu techniki, bo choć wiemy o ich istnieniu, to lubimy być tak wkręcani, to powoduje, że życie staje się bardziej zajmujące. To tak jak z filmem, wiemy, że to jedynie film, ale przeżywamy go czasami z takimi emocjami, jak gdyby było to realne życie. Identycznie jest z serialami, które pocięte na fragmenty uzależniają jeszcze mocniej, pochłaniają i nie dają nam choć na jakiś czas się oderwać.