Czym jest stożek rogówki? W jaki sposób można wyleczyć tą chorobę? Na czym stożek rogówki polega?

Submitted by admin on Wed, 08/24/2016 - 11:45

oczy to niezwykle ważna i wrażliwa część organizmu. Dlatego musimy o nie bardzo zadbać. Ważne jest odpowiednie leczenie, kiedy już zdarzy się nam coś ze wzrokiem.


Pokój dziecięcy, obraz z misiem
Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Targi medyczne
Autor: Lifescience Resources Hawaii
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z chorób może być na przykład stożek rogówki leczenie takiej choroby jest zależne od stanu pacjenta. Jednak co jest właściwie przyczyną tej choroby? Do końca tego jeszcze nie stwierdzono. Przypuszcza się, iż przyczyna leży w podłożu genetycznym lub też przyczyną mogą być zaburzenia endokrynologiczne. Niektórzy mówią także o dziedziczności, gdyż widać w tej kwestii swego rodzaju prawidłowość.


Stożek rogówki jest chorobą, która polega na zniekształceniu właśnie tej części gałki ocznej. Dochodzi do uwypuklenia, które z czasem może się robić coraz większa. Z reguły problem dotyczy tylko rogówki w jednym oku. Z czasem wzrok się coraz bardziej pogarsza co zaburza normalne funkcjonowanie. Jeżeli chodzi o stożek rogówki leczenie to przykładowo zakładanie specjalnych soczewek. Jest to dobra na jakiś czas metoda, która nie wyleczy schorzenia całkiem, ale zmniejszy krzywiznę. Pozwala na lepsze widzenie. Takie soczewki wykonuje się indywidualnie na potrzeby danego pacjenta. Muszą być one na pewno idealnie dopasowane do kształtu oka.
Innym sposobem leczenia jest wszycie incasów, to znaczy specjalnych krążków dookoła rogówki. Dobrze jest dowiedzieć się, jak wygląda koszt laserowej korekcji wzroku, ponieważ może się okazać, że będzie do jedna z lepszych opcji zatrzymania przypadłości. W posuniętym stadium dokonuje się przeszczepu rogówki, jednak po takim zabiegu powrót do zdrowia może trwać nawet rok. Z tego względu nie wszyscy decydują się na tego typu zabieg.