Moda na militaria od dłuższego czasu nie słabnie. Dzieje się tak dlatego, że militarne ciuchy nie tylko są szykowne i oryginalności, a sprytnie łączone z ciuchami sportowymi powodują, że czujemy się wygodnie i na luzie. Nie bacząc na nasze pokojowe usposobienie pobawmy się więc w zbrojny konflikt, lub chociaż w rewolucję w naszej szafie.

Czołg T-34

Kamuflaż multi cam wyrósł z kamuflażu wojskowego Scorpion Pattern, stosowanego z powodzeniem w armii amerykańskiej. Decydenci wybrali jednak inny typ kamuflażu i tak multi camo trafił nawybiegi mody. Oszukujące wzrok połączenie plam barwnych powstałych z mieszaniny beżu, brązu i zieleni trafiło na wybiegi i do dziś święci triumfy popularności. Koncerny takie jak Tru-Spec, Rothco czy BlackHawk specjalizują się w wytwarzaniu tej odzieży, gdyż gwarantuje ona najwyższą jakość i idealnie nadaje się nie tylko na wyprawy, ale także na codzień.

Styl militarny w wojsku

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Spodnie taktyczne stosowane przez tajne służby i elitarne oddziały wojskowe mają ogromne powodzenie także na cywilnym rynku. Są zaimpregnowane teflonem, mają spora liczbę wygodnych klapek i schowków, a profesjonalne taśmy pozwalają na dołączenie ładownic i kieszeni. Są idealne na survival, ale zarazem na tyle stylowe, że mają zapalonych zwolenników. Wyposażone w pasek pleciony z nylonowej taśmy stają się po prostu wyjątkowym ciuchem prezentującym militarny styl.

Bojówki wojskowe to spodnie moro z typowym wzorem multi camo, choć ich odmian kolorystycznych jest mnóstwo. Ważniejsza niż strona wizualna jest jednak ich jakość, dzięki 50% bawełny i 50% nylonu są bardzo lekkie, a zarazem piekielnie odporne. Wyśmienicie sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych. Pewnie dlatego kupują je ludzie w każdym wieku i mający różnorakie poglądy. Łączy ich jedno – umiłowanie komfortu i tęsknota za prawdziwą.