Bałtyckie morze - idealne lokalizacje na wakacje?

Submitted by admin on Wed, 05/25/2016 - 10:04

W dzisiejszych czasach Ziemia stoi dla nas otworem. Jesteśmy w mocy udać się na wycieczkę na drugi jej kraniec, bez konieczności odkładania na to przez całe lata. Niedrogie linie lotnicze nas rozleniwiają, śródziemnomorskie kurorty są na wyciągnięcie reki, w ciągu kilku godzin możemy się tam znaleźć, w cenie kilkuset złotych. Lecz nie każdy chce latać w przestworzach, nie każdy także preferuje upały i ciepłą wodę w morzu. Mimo tych wszystkich profitów, nadal rzesze Polaków wyprawiają się co roku nad bałtyckie morze. Na czym polega jego popularność?

pokój hotelowy nad morzem
Autor: Greenland Travel
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróćmy uwagę na zakwaterowanie - proponowane przez Międzyzdroje, Juratę czy Dąbki noclegi, są na najwyższym poziomie. Można zamówić sobie pokój internetowo, wpłacić zaliczkę i mieć pewność, że będziemy mieli gdzie spać. Dodatkowo, są to przeważnie miejsca usytuowane bardzo blisko plaży, dlatego nie powinniśmy obawiać się codziennych, długich spacerów nad wodę. A jeśli o plażach mowa - ich stan polepszył się znacznie przez ostatnie dziesięć lat. Nie są już zaśmiecone, swoim standardem nie są dalekie od tych włoskich czy greckich. Temperatura w morzu jest z kolei wyśmienita - nigdzie indziej, przy tak pięknej pogodzie, nie dostajemy przy okazji takich atrakcji. Chłodna bryza koi nasze ciała, chroniąc od upału, turysta naprawdę czuje, że jest nad morzem - pełen artykuł.Planujesz wypad na polskie plaże? Nic trudnego! Pierw wybierz miejscowość i odszukaj tam hotel, wpisując do przeglądarki odpowiednią frazę, np. "Dąbki noclegi" - miejmy na uwadze, im prędzej zarezerwujemy apartament, tym mniej za niego zapłacimy (nad morzem domki). Następnie należy wybrać sposób podróży. Można udać się tam własnym samochodem, pociągiem lub prywatnym autokarem. W zależności od dystansu od naszego miejsca przeznaczenia, każda spisze się inaczej. Jeżeli wybieramy się z południowych terenów Polski, może warto by było wziąć samochód i po drodze przeznaczyć jeden dzień na zwiedzenie, np. Torunia? Wtenczas droga nie będzie nam się tak ciągnąć.

Bałtyk
Autor: mariaaantonina
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jakąkolwiek metodę wybierzemy, każda będzie dobra, bowiem istnieje mnóstwo połączeń z większości miast, wiodących nad polskie morze. Jeżeli jako miejsce przeznaczenia wybieramy Dąbki noclegi nie sprawią nam kłopotu. Internet nas w tym wyręczy, nie będziemy nawet potrzebowali wykonać telefonu. Dojazd jest niezwykle korzystny z każdego miasta. Ale najistotniejsza jest atmosfera - nad Bałtykiem człowiek wie, że jest nad morzem.