Jaki jest sposób na połączenie historycznej, konkretnie średniowiecznej pasji z godzinami spędzanymi przed komputerem? Co internet może zaoferować zwolennikom kosmosu? Twórcy gier starożytnych i kosmicznych walczą o każdego gracza.

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
I w historycznych, i kosmicznym grach interfejs oparty jest na porównywalnych zasadach. W kosmicznych fabułach gracz odpowiada za zdobywanie przestrzeni kosmicznej i przejęcie cennych surowców. Dysponuje on własnym „bolidem”, który podlega stałym modyfikacjom, jak np. w odmianie Dark Orbit. O ile wyszukamy w internecie gry kosmiczne (zobacz nasze propozycje) nastawione na zdobywanie przestrzeni, materiałów, a w dalszej kolejności walkę, to część fabuł koncentruje się przede wszystkim na zwalczaniu kosmicznych konkurentów. Tak jak w „Gwiezdnych wojnach” stajemy się dowódcą promu kosmicznego, panem kosmicznych przestrzeni, eksploratorem planet. Realizacja poszczególnych misji, takich jak wygranie wojen, odblokowanie technologii czy surowców to nie koniec – dalej możemy kolonizować całe galaktyki. Zabawa w potęgę kosmosu jest do kupienia w wielu wersjach na komputer: Endless Space, Star Citizen, czy najbardziej znanej wersji kosmicznej – Star Wars.

w co grac

Zwolennicy akcji historycznej mają swój kąt gier sieciowych, jak i tych na standardowego peceta. Koniecznie powinni sprawdzić się grając w klasykę, czyli Europa Universalis – jest to symulator oparty na autentycznych wydarzeniach i procesach z przeszłości. Gracz wybiera między państwami, którymi można rozpocząć grę na przestrzeni średniowiecza i nowożytności. Przez setki godzin rządzimy państwami jako dyktatorzy, generałowie, kierownicy manufaktur, handlowcy i ekonomiści w jednym! Po prostu dyrygujemy państwem zgodnie z naszą wolą.

Ten artykuł prezentuje bardzo interesujące sprawy, więc jeśli masz ochotę zgłębić omawiany temat bliżej, przeczytaj także to optymalne źródło (http://tort-artystyczny.pl/).

Zwolennicy antyku, dla których akcje i gry średniowieczne nie wydają się interesującym motywem, mogą wybrać gry z motywami starożytnymi. Warto sprawdzić się w fikcyjnym Ikariam. Akcja tej gry online rozgrywa się na greckiej wyspie. Zarządzając ojczyzną filozofii odpowiadamy za rozwój ekonomiczny, podboje i wojny czy handel. Jak w każdej strategii, to od gracza zależy na co – wojsko, infrastrukturę, bogactwo – postawi w trakcie gry.
Jedno jest pewne – to ciekawy sposób na połączenie pasji historycznej i rozrywki z gry.