Rodzice niejednokrotnie rozważają, jakie zabawki kupować swoim pociechom. Stoją przed nie lada wyzwaniem, bowiem w dzisiejszym świecie półki w sklepach wręcz uginają się pod dostępnym towarem, kusząc wesołymi kolorami i dźwiękami. Co kupić? Stawiać na walory edukacyjne czy dać się przekonać potomkowi i kupić produkty reklamowane w telewizji?

zabawka

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze jest to, aby zabawka była bezpieczna dla malucha. Z tego powodu trzeba wybierać produkty adekwatne do wieku pociechy. Dziecko dwuletnie nie powinno bawić się małymi klockami i niewielkimi elementami, gdyż w każdej chwili może się nimi zadławić – co może nie skończyć się dobrze. Poza tym kupowane zabawki muszą być pieczołowicie zrobione z materiałów, które nie są niezdrowe, nie mieć ostrych kantów oraz posiadać właściwe atesty. Zawsze lepiej jest zapłacić więcej mając gwarancję, że nie kupujemy tandety, która może być niebezpieczny dla zdrowia czy życia dziecka. Poza nieszkodliwością zabawki muszą po prostu bawić – tutaj także liczy się wiek dziecka (fajne zabawki dla dziewczynki).

Zazwyczaj im starsze dzieci, tym więcej żądają – z pewnością dla dziecka z przedszkola nie będą ciekawe zabawki przeznaczone dla niemowlaków. Zabawki zwykle mają oznaczenia sugerujące zalecenia wiekowe, co stanowczo ułatwia wybór. Producentem, który stawia na pierwszym planie bezpieczną i radosną zabawę, jest Fisher price.

Te ciekawe treści posiadają swą kontynuację. Pragniesz ją poznać? Więc idź do strony (https://www.korepetycjezinformatyki.pl/) i tam ciesz się frapującymi tematami.

Co więcej, zwraca szczególną uwagę na walory edukacyjne, co jest kolejnym czynnikiem, o którym należy pamiętać idąc na zakupy do sklepu

zabawka

Autor: cyanide45
Źródło: http://www.flickr.com

zabawkowego. Fisher price dokłada ogromnych starań, aby wytwarzane przez niego zabawki dawały wartościową zabawę i zachęcały do aktywności. Dzięki temu przyczyniają się do zdrowego i właściwego rozwoju szkraba wspierając koordynację ruchowo-wzrokową, pogłębiając zdolność koncentracji, dostarczając wiedzy potrzebnej każdego dnia a także ucząc racjonalnego myślenia. Zabawa powinna nie tylko dawać radość, ale również prowokować umysł oraz rozwój motoryczny.

Wybierając stosowne zabawki mamy szansę, aby zapewnić dziecku pogodne dzieciństwo i prawidłowy rozwój. Pamiętajmy też o prostych, szmacianych lalkach lub drewnianych klockach – one również mają nieoceniony wpływ, bowiem rozwijają kreatywne myślenie oraz pobudzają wyobraźnię. Należy tylko zachować równowagę (bogata oferta zabawek na