Dzieci rosną, czas na zakup nowych rzeczy

Submitted by admin on Thu, 07/25/2013 - 13:33

Maleńkie dziecko w domu wymaga mnóstwa przygotowań. Wydzielamy maluchowi przestrzeń, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, lecz to nie wszystko. Musimy pamiętać, że nasza pociecha rośnie i kilka dodatkowych rzeczy będziemy musieli jeszcze za jakiś czas kupić. Należy do nich krzesełko do karmienia.


Autor: VTech
Zalety krzesełka do karmienia

Oczywiście z początku, gdy karmimy malucha piersią czy z butelki nie trzeba go mieć, bo tylko będzie zbierać kurz i przeszkadzało. Jednak w chwili, kiedy nasze dziecko już samo siedzi i zaczyna jeść też inne rzeczy poza mlekiem, zakup takiego krzesełka sporo upraszcza. Po pierwsze, dziecko siedzi w nim bezpiecznie. Naturalnie należy wybrać stabilne krzesełko wysokiej klasy, najlepiej sprawdzone. Istotne, żeby miało wygodne siedzisko i dodatkowo szelki, które są dodatkowym zabezpieczeniem.

Krzesełko do karmienia (https://www.pontipino.pl/pol_m_Dla-mamy_Fotele-do-karmienia-369.html) to także komfort dla rodziców. Nasza pociecha siedzi niedaleko nas, przy stole, lecz ponieważ ma swój niewielki blat nie musimy się obawiać, że ściągnie ze stołu obrus czy zastawę. Dodatkowo, blat i wszystkie inne elementy krzesełka są proste do wyczyszczenia, więc naszemu maluchowi nic nie zagraża.

Zabawki dla malucha

Druga sprawa to zabawki. Także muszą być dobrane do wieku i etapu rozwojowego naszego maleństwa. To oczywiste, że złożonych przedmiotów z maleńkimi częściami nie kupimy malutkiemu dziecku. Naszemu dziecku zmieniają się zainteresowania. Gdy mają około dwóch, trzech lat chłopcy chcą mieć do zabawy pojazdy, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Oczywiście nie ma reguły. Nie warto ograniczać naszego malucha. Gdy nasza mała, słodka córeczka nagle zacznie domagać się zabawkowego ogromnego terenowego samochodu - sprezentujmy jej go. Najwidoczniej coś w tym właśnie samochodzie ją zainteresowało. Tak samo jest z chłopcami (https://www.pontipino.pl/pol_m_Zabawki_Rowerki-i-hulajnogi-319.html). Kiedy mocno chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto się przeciwstawiać. Przecież chcemy, by nasze dziecko rozwijało się w wielu kierunkach.


Nie zapominajmy, że najistotniejsze w przedmiotach dla dzieci jest bezpieczeństwo. Sprawdzajmy dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone, gdzie zostały wyprodukowane i czy są z nieszkodliwych komponentów. Odpowiednie zabawki zawsze mają certyfikaty.