Musimy pamiętać, że stosunkowo częste przenosiny w świat gier to zasadniczo nic niewskazanego. Jeżeli jesteśmy kumaci, orientujemy się, iż od wszystkiego da się uzależnić, a więc zachowamy mimo wszystko umiar, raczej nie będziemy mieć z niczym kłopotów. Jednakowoż jeśli mamy słabą psychikę, w wielu przypadkach mamy wielkie kłopoty z zachowaniem umiaru, pewnie dołączymy do grupy tych osób, którym faktycznie gierki szkodzą. A rzeczywistość jest taka, że statystyczny gracz potrafi wyciągać dużo radości z grywania, co najważniejsze, poznał granicę, a więc gry psp tak czy siak nie stanowią dla jego osoby przeszkody, która potem wygeneruje znaczne problemy, np. unikanie chodzenia do szkoły – istnieją tego typu przypadki, a więc należy się postarać wystrzegać swoistego uzależnienia się.

PS Vita

Autor: Cognoscenti*
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonale, że gry akcji ps vita w jakimś stopniu potrafią załagodzić nasze obyczaje. Czyli taki człowiek, który miał przez dłuższy czas problemy wynikające z ciągłego stresu, dzięki regularnemu wkraczaniu w świat gierek wreszcie miał okazję odpocząć, bądź co bądź móc zapomnieć o pokręconym świecie, który oczywiście jest fajnym miejscem do życia, ale bardzo często potrafi dać mocno w kość. Tego typu ucieczka ma sens, chociaż trzeba bardzo uważać, bo ciągłe uciekanie w świat gier zdecydowanie jest w stanie sprawić nam w dłuższej konsekwencji znaczne problemy.

Miło, iż gry coraz częściej niejako służą do zacieśniania kontaktów rodzinnych. No takie są realia dzisiaj: zatem rodzic, który pragnie pobyć ze swoim dzieckiem, w niemal każdym wieku, często siada z nim do po prostu PC czy konsoli. Nic w tym wszystkim złego! Miłe gry dziecięce ps vita (przykłady: gry na nowoczesną konsolę psp) są wartościowe, nie powodują skutków ubocznych.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (www.zawodtyper.pl/typy-dnia/) to często najlepsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym przypadku – gdy klikniesz ten odnośnik, przeczytasz inne cenne materiały.

Chociaż wiadomo, że należy wiele rozmawiać ze swoją pociechą, nie sądzić, iż wyłącznie gry są godne naszego czasu – to coś oczywistego.

Uważajmy również na kategorie wiekowe: co prawda w wielu przypadkach to najzwyklejsza ściema, lecz faktycznie strzelanki albo bijatyki ps vita (takie jak tu: gry akcji przeznaczone na konsolę ps vita) nie są dla młodziaków. Jeśli ktoś rozumuje odmiennie być może zalicza się do grupy, która powinna zwracać większą uwagę na to w co gra. Nie obawiajmy się świata gier, ale mimo wszystko postarajmy się zachować trochę zdrowego rozsądku.